5 dôvodov, prečo by sme bicyklovanie mali zahrnúť do nášho života

///5 dôvodov, prečo by sme bicyklovanie mali zahrnúť do nášho života

Cestujete každý deň do práce autom? Patrí to medzi najhoršie veci, ktorým trápime naše životné prostredie. Navyše vyvetrať sa, prospieva aj nášmu zdraviu. Prečítajte si, prečo by sme bicyklovanie mali zahrnúť do nášho života.

Samozrejme nie je jednoduché, dopraviť sa z vidieckych oblastí alebo dedín, kde hromadná doprava nie je dostupná pravidelne. Ale ak žijete v meste alebo v dedine s rozvinutou infraštruktúrou určite využite túto formu dopravy. Dochádzanie bicyklom nie je len výhoda pre zdravie či ekológiu, ale má aj ekonomické výhody

Prečo teda využiť bicykel? 

Finančne nenáročné

Veľkou výhodou bicykla je to, že v meste je takmer rovnako rýchly ako auto a to nehovoríme o dopravných špičkách, ktoré nás znervózňujú. Navyše nestrácate čas s vyhľadaním parkovacieho miesta. Len naskočiť na bicykel, dopraviť sa, uzamknúť a žiaden stres a nervozita.

Priaznivo pôsobí na zdravie

Bicykel naše telo motivuje hýbať sa a tak napomáha zdravému životnému štýlu a podporuje chudnutie či budovanie svalovej hmoty. Popri tom sa v tele uvolňuje adrenalín a endorfíny, ktoré prispievajú k zlepšeniu duševnej pohody. Štúdia hovorí, že bicyklovanie a celkovo pohyb znižuje aj riziko srdcových chorôb a rakoviny a preto by sme ho mali zaradiť do nášho života. 

Zlepšuje navigačné schopnosti 

Vedeli ste, že cyklistika zlepšuje navigačné schopnosti? V dnešnej dobe sa spoliehame stále viac na GPS aj v našich mestách. Zaradením bicyklovania do nášho dochádzania nepomáhame len životnému prostrediu, ale aj precvičujeme svoje navigačné schopnosti

Zlepšuje Spánok

Fyzická únava zvyšuje pocit únavy a tým zlepšuje spánok. Naopak pokles telesnej zdatnosti má následok nekvalitný spánok, po ktorom sa cítite unaveno. 

Znižuje výskyt prechladnutia

Spomínali sme, že pohyb na bicykli prospieva zdraviu, konkrétne horným dýchacím cestám. U populácií, ktorá pohyb zahŕňa do svojho režimu sa znižuje výskyt prechladnutia.

Ak patríte medzi tých, ktorý nemajú v láske šlapanie do kopca, skúste využiť možnosť elektrobicykla. Spotrebovaná energia elektrobicykla je veľmi malá, čo z neho robí ekologický dopravný prostriedok. V porovnaní s autom je približne 16-krát energeticky účinnejší.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-02-11T08:31:56+02:0009. februára 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK