array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

6 tipov ako žiť ekologicky aj na internáte

Domov/Články/Udržateľnosť a ekológia/6 tipov ako žiť ekologicky aj na internáte

Rušný život študenta zahŕňa veľa nečakaných situácií, stresu a ponocovaní. Verte či nie, aj v tomto období života sa dá žiť ekologicky. V skutočnosti vám tieto detaily pomôžu ušetriť peniaze a pritom chrániť našu zelenú planétu. Nájdete tu 10 tipov, ako žiť zelenšie na internáte alebo priváte.

Elektronické poznámky

Žijeme v digitálnom svete, kde je možné používať notebooky alebo tablety na poznámky z prednášok. Žiadne zabudnuté papiere ani zošity a navyše ušetrené peniaze a papier.

Opakované používanie tašiek

Recyklujte tašky z minulých nákupov na ďalšie nákupy. Alebo si ich pridajte do kabely alebo tašky, ktorú nosievate vždy pri sebe. Nikdy neviete kedy sa vám zíde a vy nemusíte kupovať novú. 

Opätovné použitie fliaš na vodu

Opätovné používanie použitých fliaš, ktoré môžeme doplniť a znovu používať bez toho aby sme vyhodili fľašu. Nemusíme kupovať novú za každým keď máme potrebu uhasiť smäd. 

Recyklujte

Je jedno o aké materiály ide, ale ak je to možné recyklujte. Papierové, plastové, staršie, premýšľajte o tom, ktoré by ste na čo použili. Kreativite sa medze nekladú. 

Šetrite energiou

Pokúste sa elektroniku, ktorú momentálne nepoužívate odpojiť zo zdroja a vypínať svetlá. Vaša peňaženka vám poďakuje. 

Kupujte menej a požičiavajte

Nakupujete len to, čo skutočne používate? Toto je zlozvyk novej doby. Ak si budete kupovať tovar, ktorý je pre vás potrebný, ušetríte a samozrejme ste ekologický. Ak je možné požičať si potrebnú vec, neváhajte. Znižujete tým množstvo odpadu. 

Zlepšuje navigačné schopnosti 

Vedeli ste, že cyklistika zlepšuje navigačné schopnosti? V dnešnej dobe sa spoliehame stále viac na GPS aj v našich mestách. Zaradením bicyklovania do nášho dochádzania nepomáhame len životnému prostrediu, ale aj precvičujeme svoje navigačné schopnosti

Zlepšuje Spánok

Fyzická únava zvyšuje pocit únavy a tým zlepšuje spánok. Naopak pokles telesnej zdatnosti má následok nekvalitný spánok, po ktorom sa cítite unaveno. 

Znižuje výskyt prechladnutia

Spomínali sme, že pohyb na bicykli prospieva zdraviu, konkrétne horným dýchacím cestám. U populácií, ktorá pohyb zahŕňa do svojho režimu sa znižuje výskyt prechladnutia.

Ak patríte medzi tých, ktorý nemajú v láske šlapanie do kopca, skúste využiť možnosť elektrobicykla. Spotrebovaná energia elektrobicykla je veľmi malá, čo z neho robí ekologický dopravný prostriedok. V porovnaní s autom je približne 16-krát energeticky účinnejší.

2020-07-28T11:24:07+02:0011. februára 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Jednoduché a efektné špagetové hniezda s vajíčkom potešia malých aj veľkých. Deťom sa zavďačíte cestovinami a stratené, alebo pošírované...

Jedno z najchutnejších a najjednoduchších jedál je hubové rizoto, najmä v hubovej sezóne ho môžeme pripraviť z čerstvých lesných húb....

Lusková polievka s kôprom je klasika letných dní. Kto by nemal rád tento letný evergreen! Jednoduchá a pritom vynikajúca mliečna polievka so...

Go to Top