Šalátové uhorky sú v dnešnej dobe veľmi obľúbenou a využiteľnou zeleninou. Môžete ich dopestovať a konzumovať počas celého leta a taktiež využiť na rôzne účely. My vám prinášame niekoľko užitočných tipov a rád, na čo všetko sú šalátové uhorky dobré, čo obsahujú a ako/na čo ich môžete použiť. Veríme, že vás to zaujme a niečo z toho vyskúšate. Tu je niekoľko bodov.

vyhody uhoriek

1. Podporujú hydratáciu

Keďže uhorky obsahujú 96% vody, môžu pomôcť pri dehydratácií v letnom počasí alebo po tréningu. Pre ľudí, ktorí majú problém vypiť dostatočné množstvo pitnej vody môže uhorka pomôcť k upravení chuti. Hydratovanie má dôležitú úlohu pri vyprázdňovaní. To znamená, že pridaním uhorky do stravy udržujete zdravé vaše črevá. Uhorka pomôže pri prevenciách zápchy a zabraňuje tvorbe obličkových kameňov.

2. Pomáhajú pri znižovaní cukru v krvi

Uhorky napomáhajú pri kontrole a prevencii cukrovky. Obsahujú látky, ktoré môžu pomôcť k zníženiu hladiny cukru v krvi. Navyše dosahujú nízke skóre v glykemickom

3. Podporujú trávenie, tiež je dobrý na kosti

Vitamín K a vápnik sa nachádzajú v uhorkách a podporujú zdravie kostí. Vitamín K navyše pomáha pri vstrebávaní vápnika a tým prispieva k zdraviu kostí. Komplex vitamínu B, vitamín C, ale aj síra, mangán, fosfor, vápnik, draslík a bór sú obsiahnuté v šalátových uhorkách a sú dôležité pre vývoj kostí, chrupaviek a kĺbov.

uhorky

4. Je to účinný prípravok na udržanie mladistvej pokožky

Hydratuje a sťahuje póry, vďaka svojim bieliacim účinkom zjemňuje pehy. Uhorka je extrémne bohatá na obsah vody, funguje ako vynikajúca zložka na hydratáciu pleti. Zanechá vašu pleť žiarivú. Obsahuje horčík, draslík, biotín, vitamín A a B1, má skvelé protistresové účinky, nedráždi oči, uhorky pomáhajú na odstránenie opuchu očí, taktiež aj kruhov pod očami. Keď položíte 2 plátky na viečka a necháte ich pôsobiť asi 20 minút, vaše oči budú ako nové.

5. Uhorka obsahuje vlákninu a tá vám zlepší trávenie

Má vynikajúce detoxikačné vlastnosti. Keď sa pokúšate schudnúť, tak zásobuje vaše telo živinami, urýchľuje trávenie a metabolizmus. Taktiež posilňuje imunitu a dodáva telu energiu.

6. Pravidelná konzumácia šalátových uhoriek zabraňuje vzniku obličkových kameňov

Tie kamene, ktoré už vznikli, pomáha konzumácia rozpúšťať, zlepšuje činnosť obličiek. Keď ju pravidelne konzumujete, pomáhate obličkám vyplavovať toxíny, pretože znižuje hladinu kyseli