array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Ako dodržať svoje (nielen) stravovacie predsavzatia

Domov/Články/Udržateľnosť a ekológia, Zdravá životospráva/Ako dodržať svoje (nielen) stravovacie predsavzatia

Nový rok, nové ja. Každým rokom si sľubujete, že schudnete, prestanete fajčiť, budete sa viac hýbať, prestanete piť alkohol, … Ako to ale dodržať?

Urobiť zmenu vo vašom živote je možné urobiť kedykoľvek, avšak príchod nového roka je k tomu z nejakého dôvodu najlepší. Mnohí z vás si dávajú rôzne predsavzatia, ktorých sa držať, aby bol váš život lepší. Každý chce niečo iné, avšak nie vždy sa vám ich podarí dodržať. 

Zmena je niekedy desivá a ťažko sa jej prispôsobuje. Ako teda docieliť, aby ste splnili (takmer) všetko, čo ste si určili? 

Pochopte, prečo chcete zmenu 

Ak ste si určili, že chcete schudnúť 10 kíl, zamyslite sa, prečo to tak je. Chcete lepšie vyzerať, lepšie sa stravovať, lepšie sa cítiť, byť zdravší alebo všetko dokopy? Keď budete  vedieť, prečo niečo robíte, výsledok bude pre vás dôležitejší. 

Dajte si veľké predsavzatie a rozdeľte ho na menšie časti

Našetriť 1000€ sa zdá ako veľká čiastka. Keď si však uvedomíte, že ak si každý deň odložíte dve eurá, na konci roka máte našetrené na peknú dovolenku pri mori.

Nenechajte sa odradiť niečím, čo sa zdá byť obrovské a nedosiahnuteľné. Rozložte si to na menšie celky, ktoré sa vám budú plniť omnoho lepšie. Uplatníte to nielen na sporenie, ale aj chudnutie alebo behanie.

Poďakujte si a odmeňte sa 

Tešte sa zo všetkých pokrokov, ktoré dosiahnete. Jedno kilo schudnuté alebo pribraté, o balíček menej vyfajčených cigariet, všetko vedie k úspechu. Uvedomujte si maličkosti, ktoré sa vám darí dosahovať a pokračujte v tempe ďalej. 

Za dodržiavanie predsavzatí sa môžete i odmeniť. Nemyslite si však, že ak chcete prestať fajčiť tak si za odmenu doprajte cigaretu. Môže to byť napríklad nejaká sladkosť, pochválenie priateľom a známym alebo si kúpite niečo pekné. Dajte si ale pozor, aby vaším ďalším novoročným predsavzatím nebolo zbavenie sa nadmerného nakupovania! 

Choďte na predsavzatia postupne 

Nečakajte, že to pôjde hneď naraz. Zo dňa na deň neschudnete 10 kíl a nezačnete jesť ako vyštudovaný dietológ. Dajte tomu čas a majte trpezlivosť. Nič nezničí novoročné predsavzatia viac, než pocit bezmocnosti nad nezvládnutým cieľom. 

2020-07-28T11:40:10+02:0009. januára 2020|Udržateľnosť a ekológia, Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

V horúcich letných dňoch nie je k poobednej víkendovej kávičke nič lepšie ako osviežujúci ovocný koláč. Ak čakáte hostí, alebo si chcete...

Avokádo je zdravá vec, to je známe, vedeli ste však, že sa dá použiť aj do sladkého pečenia? Zdravé čokoládové muffiny si pripravíte z trochu...

Klasický, výborný čerešňový koláč plný vôní a chutí. Vyskúšajte a neoľutujete. Kombinácia čerešní, šľahačky, štipky škorice...

Go to Top