Nový rok, nové ja. Každým rokom si sľubujete, že schudnete, prestanete fajčiť, budete sa viac hýbať, prestanete piť alkohol, … Ako to ale dodržať?

Urobiť zmenu vo vašom živote je možné urobiť kedykoľvek, avšak príchod nového roka je k tomu z nejakého dôvodu najlepší. Mnohí z vás si dávajú rôzne predsavzatia, ktorých sa držať, aby bol váš život lepší. Každý chce niečo iné, avšak nie vždy sa vám ich podarí dodržať. 

Zmena je niekedy desivá a ťažko sa jej prispôsobuje. Ako teda docieliť, aby ste splnili (takmer) všetko, čo ste si určili? 

Pochopte, prečo chcete zmenu 

Ak ste si určili, že chcete schudnúť 10 kíl, zamyslite sa, prečo to tak je. Chcete lepšie vyzerať, lepšie sa stravovať, lepšie sa cítiť, byť zdravší alebo všetko dokopy? Keď budete  vedieť, prečo niečo robíte, výsledok bude pre vás dôležitejší. 

Dajte si veľké predsavzatie a rozdeľte ho na menšie časti

Našetriť 1000€ sa zdá ako veľká čiastka. Keď si však uvedomíte, že ak si každý deň odložíte dve eurá, na konci roka máte našetrené na peknú dovolenku pri mori.

Nenechajte sa odradiť niečím, čo sa zdá byť obrovské a nedosiahnuteľné. Rozložte si to na menšie celky, ktoré sa vám budú plniť omnoho lepšie. Uplatníte to nielen na sporenie, ale aj chudnutie alebo behanie.