array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Ako efektívne zrelaxovať po práci?

Domov/Články/Zdravá životospráva/Ako efektívne zrelaxovať po práci?

Stráviť celý deň v práci je náročné a to fyzicky aj psychicky. Dáme vám niekoľko dobrých tipov ako sa zrelaxovať a odpočinúť si.

Dajte sa do pohody

Zhoďte oblečenie, dajte si horúcu či studenú sprchu, oblečte si niečo pohodlné a uvoľnite sa. Už ste doma. Nezamestnávajte si hlavu prácou. Treba si aj oddýchnuť a vypnúť.

Zacvičte si

Dajte si pár jednoduchých cvičení na uvoľnenie, alebo si choďte zabehať. Pri jóge budete mať čas na urovnanie myšlienok a navyše niečo urobíte pre svoje telo. Pri behu zase vybijete prebytočné kalórie a energiu. Navyše pri cvičení sa uvoľňuje serotonín – hormón šťastia, takže budete nie len príjemne unavení, ale aj dobre naladení.

Robte to čo vás baví

Radi vyšívate, háčkujete, vyrezávate z dreva, alebo skladáte puzzle? Teraz je tá správna doba. Uvoľnite sa pri aktivite, ktorá vás baví a nemyslite na nič iné. Pri tvorivej aktivite si oddýchnete od bežných povinností.

Trávte čas s blizkymi

Či už sú to deti, partner, alebo priatelia, stretnite sa, dajte si spolu večeru, alebo robte spolu nejakú obľúbenú aktivitu. Sociálny kontakt je veľmi dôležitý a hoci v práci možno musíte komunikovať s ľuďmi, tráviť čas s blízkou osobou vás určite napĺňa omnoho viac.

relax po práci

Relaxujte s technikou

Zvaliť sa na gauč a pozerať obľúbenú televíznu reláciu alebo seriál je ten typ pasívneho oddychu, pri ktorom nemusíte na nič myslieť. Uvoľnite sa a dajte telu zaslúžený odpočinok.

Vyrazte do prírody

Pokiaľ vám to okolnosti dovoľujú. Choďte niekam do parku, blízkeho lesa alebo na záhradu. Zvuky prírody pôsobia ako balzam na dušu po dni strávenom v rušnom prostredí. Navyše zdravý vzduch a slniečko prospejú aj telu, ktoré sa vám isto poďakuje.

Čítajte

Nezáleží na tom či čítate časopis, noviny alebo knihu. Mnoho z nás nepozná lepší relax ako pri čaji s dobrou knihou. Rozvíjanie slovnej zásoby a rozširovanie obzorov je dôležité prospešné a hlavne si pri tom výborne oddýchnete.

2020-07-28T10:08:49+02:0020. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Kuracie prsia v smotanovo – parmezánovej omáčke so šampiňónmiPostupPlátky mäsa osolíme a okoreníme čiernym korením.Na panvici zohrejeme...

Špargľa je úžasná zelenina, škoda, že jej sezóna je tak krátka. Kto ju má rád, máj je jej čas. Moja obľúbená je zelená, len tak, krátko...

Dnes sú čoraz populárnejšie husté šťavy z ovocia a zeleniny, takzvané smoothies. Predstavujú dobrý spôsob, ako dostať to tela fytonutrienty,...

Go to Top