Ako podporiť imunitu bez tabletiek?

///Ako podporiť imunitu bez tabletiek?

Určite ste v poslednej dobe rozmýšľali ako sa stať imúnnym voči vírusu, a tak chrániť seba aj svojich blízkych. Lekárne sú skoro vykúpené a vy nechcete prijímať denne kvantá tabletiek, aby ste boli fit a v kondícii. Prinášame vám niekoľko riešení, ktoré vám určite pomôžu v súčasnej situácii.

Ako pracuje imunitný systém?

Imunita je odolnosť organizmu voči pôvodcom chorôb, jedom a tvorbe nádorových buniek. Imunitný systém pracuje na odstraňovaní patogénov ako baktérie, vírusy, parazity, ktoré vstupujú do tela. Neutralizuje škodlivé látky z prostredia a bojuje proti vlastným bunkám tela, ktoré sa v dôsledku choroby menia.

Čo si vybrať namiesto tabletiek?

Cvičenie v správnej dávke môže byť prospešné. Kľúčom je nájsť to správne, ktoré vás bude baviť a napĺňať. Pomôže vám udržať telo vo forme, zvýšiť kondíciu a znížia sa šance oslabovania imunitného systému v dôsledku útokov vírusov.

  • Rovnováha a správne využitie času

Imunitný systém stráži vnútornú rovnováhu v ľudskom tele, a tá je úzko spätá s rovnováhou vo vašom osobnom živote. Nájsť ten správny balans medzi prácou, rodinou a ušetriť si čas aj na oddych v každodennej realite je ťažké. Udržať si tento štandard na dlhú dobu, ideálne navždy, je ešte náročnejšie. Najväčším problémom človeka je disciplína a pravidelnosť vo všetkých zdraviu prospešných aktivitách, ktoré v živote robíme.

Niektorí ľudia o sebe tvrdia, že spať nepotrebujú, a spánok považujú za stratu času. Nepočúvajte ich a neodkladajte odchod do postele na neskôr. Množstvo štúdií potvrdilo, že nedostatok spánku oslabuje imunitu a ľudia, ktorí spia menej, majú väčšie riziko srdcového infarktu, rakoviny, demencie, mozgovej mŕtvice či cukrovky.

  • Otužovanie, sauna

Vedecké štúdie naznačujú, že pravidelné otužovanie znižuje chorobnosť a podporuje imunitu. Zaraďte studenú sprchu k svojim ranným rituálom. Skúsení otužilci hovoria, že zvyknúť si na studenú vodu nie je pre človeka až také náročné.

  • Pozitívne myslenie

Je iba nás, akými myšlienkami a emóciami sa budeme zaoberať. V nepoznanom rade popúšťame uzdu vlastnej fantázii. Zároveň je dnes veľmi náročné zorientovať sa medzi informáciami a vybrať si tie pravdivé.

Zhrnuli sme len niektoré body, ktoré vám určite pomôžu na zvýšenie imunity, medzi ďalšie patrí napríklad zdravá strava, pitný režim, prijímanie vitamínu C a D, atď… Základom je nebrať imunitu ako jednoduchý pojem, ktorý dosiahnem tým, že sem-tam skočím do sauny a namiesto opraženej slaniny si dám večer šalát.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-02T10:55:01+02:0004. apríla 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK