array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Ako pomôcť vášmu telu znášať teploty?

Domov/Články/Zdravá životospráva/Ako pomôcť vášmu telu znášať teploty?

Letné horúčavy trápia mnohých z nás. Prezradíme vám ako vydržať návaly tepla, aby ste sa vyhli nechcenému prehriatiu.

ochladzovanie

Klimatizácia

V dnešnej dobe je klimatizácia už bežná vymoženosť, ktorú má takmer každé auto a dá sa zaobstarať aj do bytu i domu. Dajte však pozor, aby ste to s ňou neprehnali. Teplota v aute alebo dome by nemala byť výrazne nižšia ako vonku. Mohlo by totiž dôjsť k tepelnému šoku, čo by ste určite nechceli.

Studená sprcha

Ovlažte sa pokojne aj niekoľko krát do dňa studenou sprchou. Jednak ochladíte svoje telo a tiež zmyjete lepkavý pot, čím zabránite tomu, aby sa okolo vás znášal nevábny pach.

Hydratujte sa

Telo potrebuje v horúcom počasí viac tekutín ako obyčajne. Nepodceňujte to a noste so sebou všade vodu. V lete je dobré prijať denne aspoň 4 litre tekutín. Môžu to byť polievky, vodnaté ovocie, či nesladené nápoje.

Vetrajte

Ak máte možnosť vetrať z izieb otočených smerom na sever, vetrajte z tých izieb. Z južných by vám prúdilo dovnútra ešte väčšie teplo a to nechceme. Na druhej strane je nutné neustále meniť v byte vzduch, preto sa snažte vetrať.

citrusy

Spite s otvoreným oknom

Najmä cez leto prospieva vášmu spánku, keď sa nachádzate v chladnejšej miestnosti. Nebudete sa budiť spotení alebo smädní a ráno sa zobudíte osviežení po dobrom spánku. Používajte vzdušné pyžamo a spodné prádlo, aby ste sa toľko neparili.

Jedzte citrusy

Citrusové ovocie obsahuje látky, ktoré znižujú telesnú teplotu a pomáhajú zchladzovať organizmus. Citrónová voda je navyše veľmi osviežujúca a zdraviu prospešná.

Sauna

Áno aj keď to vyznie zvláštne, pobyt v saune je zdraviu prospešný a pomôže vám lepšie znášať vysoké teploty. Navyše tým posiľňujete imunitu a vyplavujete z tela toxíny a iné nečistoty.

2020-07-28T10:07:18+02:0022. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Po toľkých sladkých vianočných dobrotách si dnes napečieme slané praclíky. Na novoročné oslavy treba trochu zmeny a aj tí, ktorí budú mať...

Domáce zemiakové pagáče sú úžasne mäkké a voňavé. Úplne najlepšie chutia čerstvo upečené s horúcim čajom. Sú skvelým doplnkom k polievkam...

V sychravom jesennom čase nie je na škodu si posilniť imunitu a doplniť vitamíny. Vyskúšajte nabudúce namiesto klasického gulášu túto netradičnú...

Go to Top