array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Ako sa hydratovať počas letných mesiacov?

Domov/Články/Zdravá životospráva/Ako sa hydratovať počas letných mesiacov?

Počas horúcich letných dní sa veľa potíme a potrebujeme stále dopĺňať tekutiny. Povieme vám ako udržiavať svoje hydratované.

hydratacia_leto

1. Vodný melón

Ťažko si vieme predstaviť leto bez melónu. Toto vodnaté ovocie prečistí vaše obličky a príjemne osvieži. Viete si z neho namiešať chutné kokteily alebo smoothie. Dobre vychladený melón poteší vaše chuťové poháriky a dodá vášmu telu potrebné tekutiny.

2. Mäta

Hoci samotná mäta neobsahuje veľa vody, dodáva nám pocit sviežosti. Dokonca jej chuť dokáže oklamať mozog a navodiť pocit chladu, ktorý je v letných horúčavách k nezaplateniu. Ak nechcete jesť samotné lístky, kľudne si ich pridajte do vody s uhorkou alebo citrónom.

3. Citrusy

Je známe, že citrusové plody obsahujú látky, ktoré pomáhajú ochladzovať telo. Navyše majú v sebe aj veľa vody a pomáhajú dopĺňať tekutiny. Vychutnajte si chladivú citronádu s lístkami mäty a ostante svieži.

4. Polievky

Aj keď to niekomu príde zvláštne, jesť polievky má hneď niekoľko výhod. Za prvé obsahuje soľ, ktorá zadržiava vodu v tele a zabraňuje jej prehnanému vylučovaniu. Za druhé je to jedlo a pitie v jednom. Zasýtite sa a zároveň doplníte potrebné tekutiny.

5. Vyhnite sa alkoholu

Dobré mochito alebo studené pivo dobre padne asi každému dospelákovi. Dajte si však pozor. Alkohol rýchlo dehydruje a odvodňuje organizmus. Ak máte predsa len chuť na čosi alkoholické, dbajte o dostatočný príjem ďalších tekutín, aby ste sa vyhli nepríjemnej dehydratácií.

6. Veľa pite

Nemyslíme však veľké množstvá naraz. Radšej po menších dávkach a častejšie. Piť až keď ste smädný, je neskoro. Denný príjem tekutín cez leto by mal byť minimálne 3 až 4 litre. V prípade namáhavej fyzickej aktivity aj 5.

7. Studená sprcha

Hoci sprchovanie priamo nedoplní tekutiny v tele, ochladíte sa, čím znížite mieru potenia a tým aj stratu vody a minerálov. Pokojne si dajte aj niekoľko vlažných až studených spŕch za deň. Pozor však, aby ste si neprivodili šok, ak rozhorúčené telo vystavíte studenej vode.

2020-07-28T10:12:02+02:0016. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Plnená cibuľa s voňavým údeným oštiepkom, slaninkou a mletým mäsom určite zachutí vašej návšteve, či rodine a priateľom. V kombinácii...

Tieto rozkošné mini koláčiky si hneď zamilujete. Chutia úžasne a a zostanú mäkké aj niekoľko dní.  Aj keď sa do cesta pridáva droždie,...

Praktické, zábavné, rozmanité a plné chutí. Sendviče sa dajú pripraviť a zabaliť veľmi jednoducho, takže môžete vyraziť na cesty bez obáv,...

Go to Top