array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Ako sa stravovať v lete?

Domov/Články/Zdravá životospráva/Ako sa stravovať v lete?

Leto prichádza a s ním aj veľké horúčavy, ktoré nám berú chuť do jedla. Dáme vám pár dobrých typov ako naplniť žalúdok a vyhnúť sa tráviacim ťažkostiam počas horúcich letných dní.

stravovanie v lete

Uhorky

Šalátové uhorky sú populárne hlavne kvôli svoj sviežosti. Keďže obsahujú 95% vody, výborne sa hodia na zavodnenie organizmu a naplnenie žalúdka. Môžete si pripraviť aj uhorkovú vodu, ktorá vás osvieži a dodá vašej kuchyni príjemnú vôňu.

Zeler

Za posledné roky si zeler vybojoval svoje miesto medzi ostatnou zdravou zeleninou vďaka svojej skvelej chuti a pomerne vysokému obsahu vlákniny a vitamínov A, C a K. Je vhodný k príprave sviežeho letného šalátu, alebo ľahkého občerstvenia.

Jogurty

Možno vás prekvapí, že mliečne výrobky sú vhodné k letnej strave, no pravda je taká, že jogurty sú tiež výborným zdrojom tekutín. Ak sa chcete schladiť počas horúceho dňa, studený jogurt je k tomu ako stvorený. Dajte si však pozor, aby ste ho nekonzumovali rozhorúčený po príchode z vonka, aby ste predišli tráviacim ťažkostiam.

Ako sa stravovať v lete

Chilli

Hoci sa to nezdá, konzumácia pikantných jedál pomáha ochladzovať telo tým najprirodzenejším spôsobom. Po úvodnom pocite pálenia totiž dochádza k silnému poteniu, ktoré funguje ako prirodzené chladenie tela.

Jedzte v správny čas

Vieme, že keď je horúco tak nemáte chuť do jedla. Preto si treba dobre naplánovať jednotlivé jedlá na čas, kedy bude konzumácia najpríjemnejšia. Napríklad ráno je ešte pomerne chladno, preto začnite deň väčšími raňajkami, aby vám na obed stačilo aj niečo ľahké. Na večeru si môžete zase dopriať väčší pokrm, keďže teplota opäť klesne. Pozor však na nočné prejedanie!

Varte skôr ráno

Pri varení vzniká množstvo tepla, ktoré vašu kuchyňu prehreje takmer k nevydržaniu. Privstaňte si a navrte skôr, kým je vonkajšia teplota nižšia a možete pokojne vetrať. Ak máte možnosť použiť vonkajší gril, pripravte si obed vonku pod slnečníkom. Teplo sa ľahšie rozptýli a vzduch vo vašej kuchyni ostane svieži.

2020-07-28T10:16:21+02:0002. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

 Vianočné pečenie – nutellový stromček z lístkového cesta PostupPlátky lístkového cesta rozvinieme aj s papierom na pečenie...

Objavte nové korenie spolu s nami. Túto bylinu, respektíve burinu nebude ťažké nájsť na záhradách alebo lúkach. Pečené bravčové pliecko...

Po toľkých sladkých vianočných dobrotách si dnes napečieme slané praclíky. Na novoročné oslavy treba trochu zmeny a aj tí, ktorí budú mať...

Go to Top