Ako sa zaručene vyhnúť jojo efektu

///Ako sa zaručene vyhnúť jojo efektu

Jojo efekt trápi nespočetné množstvo ľudí na svete a pokiaľ neviete, ako sa mu vyhnúť, prečítajte si naše tipy.

Čo vlastne jojo efekt je?

Jedná sa o bežný jav pri chudnutí. Keď človek začne cvičiť a dietovať, zo začiatku to ide pomerne rýchlo, ale po určitom čase sa človek prestane posúvať, prestane chudnúť, aj keď stále dodržiava svoj tréningový plán a niekedy dokonca naberie svoju váhu späť.

Čo spôsobuje jojo efekt?

Jeden z dôvodov jojo efektu sú nezdravé metódy chudnutia, ako napríklad konzumácia rôznych tabliet na chudnutie alebo málo cvičenia. Ďalší z dôvodov je hladovka alebo konzumácia veľmi malých porcií. Aj keď obmedzenie príjmu kalórií prospieva k zníženiu hmotnosti, taktiež sa okrem tukov spaľuje aj vaša svalová hmota. To má za následok spomalenie metabolizmu a opätovné priberanie.

Chudnutie bez jojo efektu

Aby ste sa vyhli jojo efektu, odporúčame niektoré z týchto rád :

  • Znížte telesný tuk a udržujte svalovú hmotu
  • Nepreskakujte jedlá
  • Obmedzte množstvo príjmu potravy
  • Jedzte viac nízkokalorických potravín
  • Vyvarujte sa konzumácii vysoko-kalorických a tučných jedál pripravených na oleji, ako sú napríklad vyprážané alebo smažené jedlá
  • Pravidelne cvičte s úpravami stravy
  • Založte si zápisník alebo denník diét a cvikov, ktoré praktikujte

Pokiaľ sa budete držať týchto rád, určite dosiahnete svoj vytúžený výsledok. Pevne veríme, že sa vám podarí schudnúť a držíme vám palce.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-11-08T18:58:34+02:0003. novembra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK