Ako sa zásobiť bielkovinami

///Ako sa zásobiť bielkovinami

Bielkoviny potrebujete ako energiu a stavebný materiál. Preto vám prinášame zoznam ďalších potravín, ktoré sú ich plné. 

O bielkovinách sme napísali už nejeden článok. Všeobecné zdroje bielkovín a možnosti aj pre vegetariánov a vegánov. Bielkoviny sú v omnoho viac jedlách, preto by bola škoda, ak by ste ich prehliadli. 

Ovsené vločky 

bezlepkové a môžete si ich pripraviť na desiatky rôznych spôsobov. Nenechajte sa zaviesť na nudnú cestu ovsených kaší, ktoré chutia rovnako a jediné, čo docielite je, že ich už nikdy nebudete chcieť jesť. Môžete si ich pripraviť na sladko i slano, od úplne jednoduchých receptov až po komplexné. 

Ružičkový kel 

Ako deti ste ho možno neznášali. Časy sa však menia a mali by ste prehodnotiť aj svoje chuťové preferencie. Ružičkový kel sa dá takisto pripraviť na množstvo lahodných spôsobov, môže byť pečený, varený alebo v šalátoch. Okrem bielkovín je plný vitamínu C. 

Srvátka

Srvátka je zrazenina z mlieka, ktorá sa vysuší a je v nej vysoká koncentrácia bielkovín. Obľúbili si ju športovci a má uplatnenie ako bielkovinové doplnky stravy. Nemusíte sa obmedzovať len na shake so srvátkou, môžete ju použiť pri varení. 

Quinoa

Odborný názov pre túto superpotravinu je mrlík čílsky. Quinoa znie ale lepšie. Ide o obilninu, ktorá je plná vitamínov, antioxidantov, minerálov a, správne, bielkovín. Môžete si ju pripraviť miesto ryže alebo zemiakov ako prílohu. 

Grécky jogurt alebo skyr 

Grécky jogurt objavil náš trh už dávno. Skyr je ale novší. Aspoň v našich končinách. Skyr je zaujímavejší v tom, že obsahuje veľmi málo sacharidov a tukov a zväčša je zložený z bielkovín. Ak vám ale severský “jogurt” nechutí, grécky jogurt je stále dobrou voľbou. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-01-15T10:42:43+01:0021. januára 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK