array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Autista Lacko má už doma pitnú vodu | BILLA ľuďom

Domov/Články/Naše videá, Spoločenská zodpovednosť/Autista Lacko má už doma pitnú vodu | BILLA ľuďom

Pani Georgína je skromná a obetavá žena. Stará sa o svojho autizmom postihnutého syna Lacka, o invalidného manžela a dcérku škôlkarku. Napriek neľahkým životným podmienkam je pokorná a pozitívna.

V Európe sa podľa štatistík nachádza jeden človek s diagnostikovaným autizmom na sto ľudí. Koľko ich je na Slovensku sa presne nevie, ale ide o omnoho bežnejšie postihnutie, než sa predpokladalo. Stále sú to ale ľudia ako my, a aj keď vnímajú svet inak, potrebujú plnohodnotné podmienky pre život.

Jedným z nich je aj pitná voda. Pre mnohých samozrejmosť, pre Lackovu rodinu v minulosti problém, ktorý riešili donášaním vody v bandaskách. Vďaka projektu Chlebodarca však majú o starosť menej. Získali prívod pitnej vody priamo do domu, čo im v mnohom uľahčilo život.

Pitnú vodu si dovoliť nemohli a pri bežných činnostiach, napríklad pri kúpaní a praní, používali úžitkovú vodu. Nebolo to však ideálne riešenie, najmä kvôli Lackovmu atopickému ekzému. 

Aj napriek tomu, že rodina nemá veľa čo sa majetku týka, lásky majú na rozdávanie. Pani Georgína s manželom tvoria milujúci pár a svojim deťom dávajú všetko. Aby sa o všetkých mohla starať, musela odísť aj z práce, pretože inak by všetko nestíhala. 

Gina, ako milujúcu matku familiárne prezývajú, dáva rodine všetko a drží ju pokope. Vždy sa snaží byť pozitívna, najmä kvôli Lackovi. Nervozita jeho matky sa odráža následne aj na ňom a jeho správaní. 

Lacko, napriek zložitej diagnóze, navštevuje školu a jeho vzdelanie neberú na ľahkú váhu. Snažia sa ho naučiť všetko, čo sa dá. Ako vizuálny typ sa mu lepšie učí pomocou obrázkov, ktoré sa v hojnom počte nachádzajú napríklad na vchodových dverách. 

Pre celý príbeh si pozrite video nižšie:

Chlebodarci pomohli rodine z Malých Kosíh ešte jedným nečakaným darčekom. Opäť ide o bežnú vec v našich domácnostiach, ale pani Georgína prijala dar s s veľkou radosťou.

2020-07-28T13:28:36+02:0024. júla 2019|Naše videá, Spoločenská zodpovednosť|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Chcete sa stravovať zdravo? Ak ste tak ešte neurobili, určite zaraďte do jedálnička pohánku. Ako inšpirácia vám môže poslúžiť naša rýchla...

Voňavé karí s lososomPostupKokosové mlieko s kešu orieškami rozmixujeme dohladka, ak je zmes veľmi hustá, rozriedime podľa potreby vodou.Vo woku...

Tento jednoduchý, ale lahodný nepečený koláč s banánmi a karamelom pochádza pravdepodobne z Írska, odkiaľ sa dostal do celého sveta a je veľmi...

Go to Top