Pani Georgína je skromná a obetavá žena. Stará sa o svojho autizmom postihnutého syna Lacka, o invalidného manžela a dcérku škôlkarku. Napriek neľahkým životným podmienkam je pokorná a pozitívna.

V Európe sa podľa štatistík nachádza jeden človek s diagnostikovaným autizmom na sto ľudí. Koľko ich je na Slovensku sa presne nevie, ale ide o omnoho bežnejšie postihnutie, než sa predpokladalo. Stále sú to ale ľudia ako my, a aj keď vnímajú svet inak, potrebujú plnohodnotné podmienky pre život.

Jedným z nich je aj pitná voda. Pre mnohých samozrejmosť, pre Lackovu rodinu v minulosti problém, ktorý riešili donášaním vody v bandaskách. Vďaka projektu Chlebodarca však majú o starosť menej. Získali prívod pitnej vody priamo do domu, čo im v mnohom uľahčilo život.

Pitnú vodu si dovoliť nemohli a pri bežných činnostiach, napríklad pri kúpaní a praní, používali úžitkovú vodu. Nebolo to však ideálne riešenie, najmä kvôli Lackovmu atopickému ekzému. 

Aj napriek tomu, že rodina nemá veľa čo sa majetku týka, lásky majú na rozdávanie. Pani Georgína s manželom tvoria milujúci pár a svojim deťom dávajú všetko. Aby sa o všetkých mohla starať, musela odísť aj z práce, pretože inak by všetko nestíhala. 

Gina, ako milujúcu matku familiárne prezývajú, dáva rodine všetko a drží ju pokope. Vždy sa snaží byť pozitívna, najmä kvôli Lackovi. Nervozita jeho matky sa odráža následne aj na ňom a jeho správaní. 

Lacko, napriek zložitej diagnóze, navštevuje školu a jeho vzdelanie neberú na ľahkú váhu. Snažia sa ho naučiť všetko, čo sa dá. Ako vizuálny typ sa mu lepšie učí pomocou obrázkov, ktoré sa v hojnom počte nachádzajú napríklad na vchodových dverách. 

Pre celý príbeh si pozrite video nižšie:

Chlebodarci pomohli rodine z Malých Kosíh ešte jedným nečakaným darčekom. Opäť ide o bežnú vec v našich domácnostiach, ale pani Georgína prijala dar s s veľkou radosťou.

Inšpirujte sa našimi receptami

Ak máte chuť na niečo sladké, pozrite sa na naše Recepty Kulinarium, kde nájdete skvelé, chutné a zdravé recepty, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálničku. Či už ako občasnú pochúťku alebo ako obľúbenú stálicu.