Nakupovať pohodlne a bez stresu nie je pre všetkých samozrejmosťou. Práve na základe týchto poznatkov sme sa pustili do realizácie projektu s názvom Nákupný asistent. Z videa sa zamestnanci predajní Billa dozvedia, ako nevidiacim a slabozrakým čo najefektívnejším spôsobom poskytovať pri nakupovaní komplexnú pomoc.

Krátke inštruktážne video od BILLY učí zamestnancov, ako pristupovať k osobám so zrakovým handikepom. Ako sa osobe prihovoriť, s čím jej pri nákupe pomôcť a ako byť nápomocný pri platbe. Je to krok vpred smerom k slabozrakým a nevidiacim, ktorí potrebujú asistenciu aj pri jednoduchej činnosti, napríklad pri výbere vhodného pečiva.

Na Slovensku ide o jedinečnú iniciatívu. Žiadny iný potravinový reťazec takúto službu zatiaľ oficiálne neponúka a je to obrovský krok vpred pre ľudí, ktorí si sami nedokážu nakúpiť. Zamestnanci sú vyškolení, aby osobu s bielou paličkou alebo vodiacim psom sami oslovili a ponúkli im pomoc. 

Budú ich sprevádzať počas celého nákupu a nahrádzať im oči, na ktoré sa nedokážu spoľahnúť. 

Chceme, aby sa v BILLE cítili všetci pohodlne pri svojich bežných nákupoch, nehľadiac na to, kto je zákazník. Každý si zaslúži ten najlepší možný prístup zo strany našich zamestnancov.

Iniciatíva Nákupný asistent nie je prvou pomocou, ktorú BILLA dáva zrakovo postihnutým. Už roky spolupracuje s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovensko a vznikajú projekty ako Zdravé oči už v škôlke, ktorý sa venuje prevencii vzniku zrakových problémov u detí v predškolskom veku.

Inšpirovať sa však môžu všetci, nie len zamestnanci BILLY, nakoľko ide o návod použiteľný takmer kdekoľvek. Nikdy totiž neviete, kedy sa ocitnete v prítomnosti človeka, ktorý by od vás potreboval pomoc.

Teraz aspoň viete, ako sa máte zachovať a urobiť pre spoločnosť niečo dobré.

Inšpirujte sa našimi receptami

Šalát je vždy vhodný na raňajky, obed, večeru alebo malé medzijedlo. Vyskúšajte ho na rôzne spôsoby v našom Kulináriu.