Janka z Michaloviec sa narodila s praktickou slepotou a nedovidí ďalej ako na pol metra. Aj napriek nepriazni osudu sa venuje opernému spevu, svojmu veľkému talentu. Má za sebou víťazstvo v medzinárodnej speváckej súťaži a túži ísť ešte ďalej.

Janka má sen. Dostať sa na vysokú školu v Ostrave, kde bude môcť naplno rozvíjať svoj talent a venovať sa mu v takej miere, ako si zaslúži. Je však slabozraká a bez projektu Chlebodarca by sa možno na umeleckú školu nedostala.

Už viac než tri roky spolupracuje BILLA s Úniou nevidiacich a slabozrakých, aj vďaka čomu sa dostali práve k Janke. Túži sa stať opernou speváčkou a robiť ľuďom radosť svojim hlasom. BILLA ľuďom sa postará o náklady spojené s cestovaním, ubytovaním a aj štúdiom samotným. 

Janku spolu s jej korepetítorkou privítali priamo v BILLE, kde si prevzala poukážku na nákup potravín a skúsila si nákupného asistenta, v tomto prípade asistentku, ktorá jej pomohla s výberom potravín. Takúto službu môžu využívať všetci slabozrakí a nevidiaci zákazníci BILLY na Slovensku. 

Jankina cesta a jej život môže byť inšpiráciou pre ostatných, že aj s hendikepom stále dokážete veľké veci. Viac o Janke a jej sne si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Ešte predtým, ako pôjde Janka na školu si však skúsila, aké to je vystúpiť na veľkom pódiu v Slovenskom národnom divadle. O.z. BILLA ľuďom si to pre ňu pripravila ako milé prekvapenie. Vystúpila síce iba pred skromným publikom, ale o to vzácnejší moment to bol.  

Prítomný bol aj hrdý otec Ladislav, podľa ktorého slov Janka s projektom Chlebodarca rastie.

Janka a jej rodina je v poradí už štvrtou domácnosťou, ktorej pomohol projekt Chlebodarci. V nasledujúcich štyroch mesiacoch sa dozvieme, ktoré dve rodiny budú ďalšie.

Inšpirujte sa našimi receptami

Vyskúšajte si doma pripraviť niektoré z našich skvelých sladkých receptov. Začať môžete napríklad jedným z týchto troch.