Niekomu nepríde divné, keď napíšte rovnicu čistá voda = zdravie. Všetci vieme, že potrebujeme vodu, aby sme mohli dobre žiť. Prečo ale? Prečítajte si, aký veľký dopad má pravidelné pitie čistej vody na náš organizmus.

Vďaka vode nám funguje mozog tak, ako má

Keď nemáme dosť tekutín, prestáva nám to myslieť. Sme rozrušení a môžu sa vyskytnúť aj bolesti hlavy. Mierna dehydratácia môže spôsobiť nižšiu mieru koncentrácie a zhoršenie nálady. Ak chcete byť stále na pozore a myslieť čisto a jasne, pite veľa vody.

Čistá voda podporuje chudnutie

Pitím vody približne pol hodinu pred jedlom dosiahnete, že sa budete cítiť sýti už po menších porciách, znížite svoj kalorický príjem a schudnete. Aby toho nebolo málo, voda pomáha zrýchľovať metabolizmus. Najlepšie je piť studenú vodu, pretože sa pri jej ohrievaní na telesnú teplotu spotrebuje viac energie, teda kalórií. 

Bojuje proti „opici“

Niekedy sa stane, že to preženiete s alkoholom a na druhý deň vám to telo všetko vracia. Točí sa vám hlava, bolí vás brucho a sľubujete, že už nikdy nebudete piť. Ak nie ste zvyknutí na alkohol, stačí ho aj menej. 

Aby ste zmiernili prejavy „opice“, vodu nepodceňujte. Vypite jej jeden celý pohár po každom drinku a ešte pred spaním vypite takisto pohár vody. Možno v noci budet