Čistiace prostriedky priamo z našej špajze

///Čistiace prostriedky priamo z našej špajze

Mnoho čistiacich prostriedkov v našich domovoch obsahuje toxické látky, ktoré narúšajú imunitný systém alebo vytvárajú potenciálne zdravotné riziká a znečisťujú životné prostredie. V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko spôsobov, ako vieme nahradiť tieto prostriedky za domáce alternatívy, ktoré nájdeme v každej domácnosti.

Jednou z možností je vyrobiť si vlastné čistiace prostriedky, ktoré sú navyše ekologické. Prečítajte si skvelé nápady, ktoré vám pomôžu pri čistení vášho domova bez toxických látok a hlavne zero waste.

Medzi prírodné ingrediencie, ktoré nám pomôžu zbaviť sa špiny patrí sóda bikarbóna, ocot, peroxid vodíka či citrón. Sušená citrónová kôra, levanduľa a esenciálne oleje s čistiacimi vlastnosťami môžu pomôcť ako dezodorant a rozvoňajú celý domov. Oleje, ktoré odporúčame použiť sú eukalyptový, čajovníkový, oreganový alebo levanduľový.

Čo s týmito surovinami dokážeme vyčistiť?

Čistenie dlaždíc

Pomoc pri čistení dlaždíc môžeme nájsť v octe, ktorý je dobrým pomocníkom. Nezabúdajme, že ho musíme zriediť s vodou a éterickými olejmi, ktoré majú tiež antibakteriálne vlastnosti. Nastriekame na dlaždice a zotrime handričkou.

Čistenie umývadla

Nerezové umývadlo vyčistíme s pomocou sódy bikarbóny. Stačí ho posypať a vyčistiť špongiou. Pre lesk umývadla pridáme kvapku mydla. Porcelánové umývadlo takisto ľahko vyčistíme so sódou bikarbónou a peroxidom vodíka

Čistenie mikrovlnnej rúry

Na vyčistenie mikrovlnnej rúry nám pomôže citrón. Nakrájame krúžky citróna do misky, ktorá je vhodná do mikrovlnky a zapnime na 4 minúty. Po uplynutí času ju otvoríme a špongiou zotrieme nečistoty.

Tip k upratovaniu: Pri čistení môžeme využiť handričky zo starých uterákov alebo oblečenia, touto recykláciou pomôžeme prírode. Znovu použiť môžeme aj nádoby na čistiace prostriedky. Nebude sa nám doma kopiť množstvo prázdnych nádob a niektoré domáce prípravky si môžeme pripraviť vopred, takže ušetríme okrem peňazí i čas.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-02-03T09:09:54+02:0003. februára 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK