Čo proti jarnej únave?

///Čo proti jarnej únave?

Jar a teplé počasie je už v plnom prúde, preto nastal správny čas, prejsť na jarný jedálniček. Aby ste počas jarných dní boli svieži, mali by ste sa oblúkom vyhýbať konzumácii nezdravých jedál, sladkostí a pitiu alkoholických nápojov. Na druhej strane, máme pre vás pár tipov, ktoré vás nabijú energiou a zbavia prebytočnej únavy.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Pite dostatok tekutín

Dodržiavať pitný režim je veľmi dôležité z mnohých aspektov. Odborníci radia vypiť denne minimálne dva litre tekutín. Ak zvyknete pociťovať časté bolesti hlavy alebo únavu, môže to byť následok dehydratácie. Počas rušných dní, keď máme povinností až nad hlavu, často zabúdame naplniť potrebu smädu. Aby sa vám to nestávalo, môžete využívať rôzne aplikácie vo vašom smartfóne, ktoré vám budú pravidelne počas dňa zasielať notifikácie, aby ste sa napili dostatočného množstva vody. 

Konzumujte ovocie a zeleninu

Ak máte vlastné záhradky, veľkou výhodou je pre vás bio zelenina a ovocie, ktoré si môžete vypestovať aj sami. Netreba zabúdať ani na bylinky, ktoré môžu byť skvelou kombináciou v jarných šalátoch. Na vašom tanieri by určite nemali chýbať reďkovky, červená paprika a zelené pochúťky, ako špenát, listové šaláty či špargľa. Pochutnať si môžete tiež na skorých jarných jahodách.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Prejdite na ľahkú stravu

Prejedanie sa a príjem ťažkých jedál môže spôsobovať žalúdočné nevoľnosti, stres a v neposlednom rade i únavu. Ak máte pocit ťažkého žalúdka, tak strácate chuť vykonávať fyzické aktivity a cítite sa byť vyčerpaní. Skúste obmedziť jedlá, ktoré vášmu tráveniu neprospievajú a uprednostnite zdravšie a ľahšie alternatívy. Príkladom ľahko stráviteľných jedál môžu byť napríklad zemiaky, celozrnné sušienky či banány. Pomáhajú tráveniu a nezaťažujú žalúdok. Ak vás zvyknú trápiť bolesti žalúdka, určite bude vašim pomocníkom aj bylinkový čaj.

Doplňte vitamíny 

Pokúste sa spestriť váš jedálniček a doplňte telu potrebné vitamíny. Sú veľmi dôležité, pretože pri ich nedostatku sa oslabuje imunita, môže to pocítiť aj vaša pleť či vlasy. Navyše, keď organizmu chýbajú vitamínové bomby, prichádza na človeka únava. Nemusíte však vyhadzovať peniaze za výživové doplnky z lekární. Stačí, keď zvýšite príjem ovocia a zeleniny, strukovín, obilnín, živočíšnych produktov a podobne. Vaše telo sa vám za to určite poďakuje.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-02T13:08:11+02:0006. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK