Dobroty, ktoré viete pripraviť aj s vašimi deťmi

///Dobroty, ktoré viete pripraviť aj s vašimi deťmi

Ako zabaviť deti počas dlhých dní, keď ich už nebavia spoločné hry alebo pobyt vonku na čerstvom vzduchu? Rozdajte zástery a poverte ich pečením. Počas prípravy chutných dobrôt sa mnohému priučia, zažijete kopec zábavy a navyše, budete tráviť spoločné chvíle so svojimi ratolesťami.

Lievance s ovsenými vločkami - Billa

Dôležitá je príprava

Okrem záster, ktoré ochránia oblečenie vašich detí od nepekných fľakov, by ste si mali najskôr premyslieť, do akého receptu sa pustíte a ako si prerozdelíte úlohy. Deti zvládnu ľavou zadnou pomáhať s miešaním, vaľkaním, vykrajovaním alebo konečným zdobením. Dajte však pozor na to, aby prostredie kuchyne bolo pre deti bezpečné. Nenechávajte v ich dosahu ostré nože, strúhadlá alebo horúce hrnce či plechy, ktoré by ich mohli zraniť.

Zdravá pizza

Keď sa povie pizza, nemyslí sa tým vždy nezdravé jedlo z rýchleho občerstvenia. Skúste si ju pripraviť priamo doma, aby ste vedeli, aké suroviny používate a mohli ju prispôsobiť podľa chutí vašich detí. Využite zdravé alternatívy niektorých surovín. Miesto klasickej múky môžete použiť špaldovú a kalorickú slaninku nahraďte radšej šunkou pre deti. Pri príprave cesta vám ho deti môžu pomôcť vyvaľkať do požadovaného tvaru a následne naň naukladať suroviny podľa toho, čo majú radi. Zdravou zeleninou šetriť jednoznačne nemusíte.

Varenie s deťmi - Billa

Lievance z ovsených vločiek

Ďalšou dobrotou, na ktorej si vaše deti isto pochutnajú, sú lievance. Ich príprava je veľmi jednoduchá, preto vám pokojne môžu pri varení asistovať. Stačia vám ovsené vločky, vajíčka a banány. Deti môžu do misky nasypať všetky ingrediencie, ktoré rozmiešajú na husté cesto. Panvicu im do rúk radšej nedávajte a s varením im pomôžte. Keď sú lievance opečené, môžete ich položiť na tanierik, kde si ich deti už dotvoria podľa vlastnej fantázie. Pridať môžu ovocie, sirupy či džemy, z ktorých sa dajú vytvoriť aj veselé obrázky. Uvidíte, že táto hra na umelcov ich bude baviť.

Buchty z pohánkovej múky

Ak dbáte na použitie zdravých surovín pri pečení, vyskúšajte spoločne pripraviť vynikajúce domáce buchty s lekvárom. A čo budete potrebovať? Celozrnnú pohánkovú múku, ovsené mlieko, droždie, maslo, vajíčko a lekvár. Príprava je podobne ako pri lievancoch veľmi jednoduchá. Deti môžu všetko zmiešať dokopy a následne z cesta vytvarovať placky, ktoré budú plniť lekvárom. Môžu použiť aj viac druhov džemov alebo tvaroh. Naplnené ich môžu poukladať na plech a keď sa v trúbe upečú, môžu si ich sami dozdobiť.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-02T13:07:17+02:0003. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK