Domáci miláčik ako terapeut

///Domáci miláčik ako terapeut

V súčasnej dobe sme zahltení povinnosťami, prácou a starosťami, čo sa odzrkadľuje na našom zdravý. Zmierniť stres sa dá rôzne, ale zjedením celej tabličky čokolády svojmu zdraviu príliš nepomôžeme. Pomoc môžeme nájsť u našich domácich miláčikov.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Je vedecky dokázané, že fyzický kontakt s vašim miláčikom má priaznivé účinky na naše zdravie. Psy aj mačky sú najbližší ľudský spoločníci od nepamäti. Vyprevádzajú nás smutnými očami keď odchádzame z domu a vítajú nás vrtiacim chvostom a spokojným pradením pri príchode domov. Pomáhajú uvoľňovať napätie a redukovať stres na minimum. Takéto pôsobenie sa nazýva animoterapia.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Aké zvieratko sa hodí na animoterapiu?

Úplne každé! Nezáleží či je to pes, mačka, rybičky alebo kôň. Pri starostlivosti o zvieratá si preukazujete vzájomnú službu. Vy im poskytujete stravu, prístrešie a opateru a oni vám vracajú lásku a pozornosť bez ohľadu na vašu náladu. Ktoré zvieratká sú najvhodnejšie?

Pes
Hovorí sa, že pes je najväčší priateľ človeka a je to tak. Vždy je na vašej strane a snaží sa vás všemožne rozveseliť a zlepšiť vám deň. Určité plemená psov ako border kolia, labrador alebo zlatý retriever sú dokonca vhodné aj na odbornú canisterapiu, ktorou pomáhajú ľuďom s fyzickým aj psychickým hendikepom. Navyše venčenie psa na vzduchu zlepšuje cirkuláciu krvi a znižuje cholesterol, takže vám psík pomáha udržať sa v zdravej kondícií.

Mačka
Pravdou je, že mačky majú svoju špecifickú povahu. Nie vždy pribehnú za vami, avšak vedia vycítiť keď vás niečo trápi a radi sa k vám pritúlia, aby vás potešili. Pohladenie mačky spôsobí okamžitý nával hormónu šťastia a spokojné pradenie funguje ako rýchly a účinný odstraňovač stresu. Tento liečivý účinok sa nazýva felinoterapia.

Rybičky
Hoci rybičky nie je možné pohladiť ani venčiť, pohľad na akvárium plné farebných rybiek, ktoré sa naháňajú pomedzi rastliny, zurčanie okysličovača vody a mäkké neónové svetlo upokojuje myseľ a odbúrava stres. Keďže starostlivosť o rybičky je pomerne jednoduchá a nezaberá veľa času, je vhodná pre všetky vekové kategórie. Navyše voda z akvária je výživná pre vaše rastliny, čím si môžete pomôcť pri pestovaní domácich byliniek.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-12T10:31:17+02:0008. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK