Dôvody, prečo sa pri chudnutí nespoliehať na tabletky

///Dôvody, prečo sa pri chudnutí nespoliehať na tabletky

Tabletky na chudnutie sa môžu zdať ako skratka k vysnívanej postave. Stačia dve tabletky denne a čarovne chudnete. Tak to aspoň píšu v príbalovom letáku. Nenechajte sa však oklamať.

Väčšinou ide o doplnky výživy bez účinku

To neplatí v prípade, ak ide o lieky na chudnutie predpísané lekárom. V tom prípade je ich užívanie regulované a pod kontrolou. V Európe platia mnohé bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým sa bežne nedostanete k substanciám, ktoré sú nelegálne a zakázané. Preto by ste sa nemali obávať nejakých drastických vedľajších účinkov.

Prípravky na chudnutie, ktoré si bežne kúpite bez predpisu v lekárni alebo cez internet sú väčšinou doplnky výživy. Obsahujú rôzne vitamíny a extrakty z prírodných látok. Nič nebezpečné. Avšak ani nič účinné. Možno sa vám podarí schudnúť, ale nie pôsobením výťažku zo šípok.

Schudne len vaša peňaženka

Nevravíme, že žiadne tabletky na chudnutie nepomáhajú Určite sa nájdu také, ktoré vám pomôžu. Je ich však málo a úprimne, nie každý si spomenie dať si tabletku vždy pol hodinu pred jedlom.

Okrem toho, rôzne chudnúce kúry vás môžu vyjsť pekne draho. Od desiatich eur za jedno balenie až po stovky eur za špeciálny plán s doplnkami výživy a detoxikačnými čajmi. Nakoniec si všimnete, že ste neschudli vy, ale vaša peňaženka.

Chudnutie ako vedľajší efekt

Ako teda vysvetlíme, že užívatelia doplnkov na chudnutie skutočne schudli? Ak ste si niekedy prečítali príbalové informácie o užívaní, možno tam bola poznámka o úprave stravy, športovaní a pití veľa vody.

Presne tak. Zmeňte svoju možno zlú životosprávu a zbytočné kilá pôjdu dole. Kto by to bol čakal?

Vymeňte tabletky za zdravie

Sledujte, čo jete, neprejedajte sa, konzumujte viac zdravých potravín bohatých na bielkoviny, vlákninu, nasýtené mastné kyseliny a pomalé sacharidy. Pomaly do svojho života implementujte šport. Na začiatok stačí chôdza. A hlavne si verte, že to dokážete.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-11-08T19:02:27+02:0017. októbra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK