Peeling je proces, pri ktorom dochádza k čisteniu odumretých buniek pokožky, aby bola hladšia. Poznáme rôzne druhy, ako napríklad chemický, laserový alebo prírodný. Ak si chcete spraviť svoj EKO peeling, tak neváhajte a môžete sa inšpirovať aj týmito radami.

peeling hand made

Prírodný peeling

Peelingové masky a krémy sa dajú vyrobiť aj z prírodných zložiek, napríklad cukru, vajíčok, pomaranča. Keď budete masku nanášať na svoju pleť, môžete tým obmedziť rôzne kožné problémy. Pleť sa vám očistí od toxických látok prirodzeným spôsobom.

Pleťový peeling pre rozžiarenie pokožky

Na výrobu potrebujete žĺtky, polievkovú lyžicu medu, štvrť šálky limetkovej šťavy a balíček želatíny bez príchute. Všetky ingrediencie zmiešate spolu. Vytvorenú pastu nanesiete na tvár. Vďaka medu a želatíne, ktoré majú zvlhčovacie účinky bude vaša tvár hladká a účinky citrónu vám dodajú prirodzený lesk.

Zlupovacia pleťová maska s regeneráciu pH

Na jej výrobu potrebujete dužinu z paradajok, balíček želatíny bez príchute a dve lyžice pomarančového džúsu. Želatínu zohrejte a pridajte k nej paradajkové dužiny. Dobre premiešajte, nechajte vychladnúť a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 20 – 25 minút a opláchnite. Možno ste to nevedeli, ale paradajky sú vynikajúci prostriedok na ošetrenie škvŕn a udržiavajú prirodzenú úroveň pH. Želatína zas tonizuje pokožku a pomarančový džús funguje ako peeling.

peeling

Maska z Aloe Vera

Táto maska dokáže vyliečiť kožné rany a aj vašu pokožku. Na jej výrobu potrebujete polievkovú lyžicu gélu Aloe Vera, lyžičku kokosového oleja a jednu ampulku s vitamínom E. Všetky ingrediencie zmiešajte spolu v miske, až pokým hmota nie je rovnomerná. Potom naneste na pokožku. Nechajte pôsobiť 20 – 30 minút a opláchnite množstvom vody. Masku môžete nanášať raz alebo dvakrát za týždeň.

Peeling a jeho vedľajšie účinky

Pri chemickom alebo laserovom peelingu si musíte dávať veľký pozor na svoju pokožku, pretože môže byť citlivejšia. Mali by ste sa pár dní po peelingu vyhýbať priamemu slnku, používať opaľovací krém a vyhýbať sa kúpaliskám. Pri prírodných peelingoch nemusíte byť až tak opatrný, ale určite nezaškodí dávať si na svoju pokožku pozor. V prípade, ak ste na niektorú zo zložiek prírodného peelingu alergický, určite sa mu zďaleka vyhnite, prípadne ho nahraďte iným produktom.