Huby na vašom stole

Hovorí sa, že všetky huby sú jedlé, no niektoré len raz. Preto ak bažíte po tejto pochúťke, zadovážte si ich z overeného zdroja, alebo od skúseného hubára a my vám poradíme ako ich upraviť.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Ktoré huby sú najlepšie?

To s určitosťou nikto nevie, pretože sto ľudí, sto chutí. Každá huba má svoju špecifickú chuť a vlastnosti a hodí sa na niečo iné. Môžete ich variť, vysmážať, piecť, grilovať alebo dokonca jesť surové. Napriek tomu odporúčame aby ste huby vždy dôkladne opláchli prúdom studenej vody.

Dubáky

Kto by nepoznal krémovú dubákovú polievku? Ich podmanivá vôňa a delikátna chuť si získala čuchové a chuťové bunky mnohých labužníkov. Dubáková omáčka dodá vášmu jedlu jedinečnú chuť a arómu.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

Šampiňóny

Nápadný biely klobúčik vykukujúci z trávy sa len ťažko dá prehliadnuť. Práve šampiňón je jeden z mála húb, ktoré sa dajú konzumovať za surova, no i tak odporúčame ich tepelnú úpravu. Vďaka príjemnej a jemnej chuti, je šampiňón najviac používanou hubou v našich podmienkach. Či už ako príloha na pizzu, v mliečnej polievke, kapustnici alebo orestované na panvici.

Kuriatka

Aj keď väčšina si ich názov spojí s Veľkou nocou, teraz hovoríme o drobných žltých hubách, ktoré si vybojovali svoje miesto medzi svojimi veľkými bratmi, vďaka svojej skvelej chuti. Hoci v obchodoch sa nachádzajú zriedkavo, ak sa k nim dostanete, určite vyskúšajte kuriatkovú praženicu z domácich vajec.

Bedle

Hovorí sa “Štíhla ako jedľa, to je pani bedľa” a je na tom kus pravdy. Táto huba patrí k najvyšším hubám na Slovensku, avšak pozor, ľahko si ju môžete spliesť s muchotrávkou tigrovanou a inými jedovatými hubami. Ak ju už máte doma na stole a neviete ako ju upraviť, neotáľajte a rozpáľte panvicu. Vyprážaná bedľa patrí k najlepším hubárskym pochúťkam, aké si môžete u nás dopriať.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-24T13:36:33+02:0024. apríla 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK