Pomaly, ale isto sa nám vonku otepľuje a prichádza jar. Je pre ňu typická zelená farba, kedy sa všetko prebúdza k životu a rozkvitá. Tešíme sa aj na prvé plody ovocia a zeleniny, ktoré si poctivo pestujeme v našich záhradkách. Ak vášmu telu chcete dopriať dostatok vitamínov, živín a energie, doprajte si toto jarné ovocie a zeleninu. Jarné ovocie a zelenina prebudia náš organizmus. Ktoré to sú?

Jarné ovocie a zelenina

Jarné ovocie a zelenina v prehľade

Ideálne je konzumovať ovocie i zeleninu surovú alebo iba krátko tepelne upravenú. Varením zelenina stráca vitamíny a to v množstve, ktoré závisí od dĺžky varenia. Preto odporúčame jesť rôzne ovocné či zeleninové šaláty, príp. upravovať zeleninu na pare. Ale poďme pekne po poriadku.

Jahody

Nielen deti, ale aj dospelí patria medzi obľúbencov jarných jahôd, ktoré nie len vyzerajú lákavo, ale aj chutia naozaj skvelo. Obsahujú málo cukru, takže sú vhodné aj pre diabetikov. Vďaka antioxidantom slúžia aj ako prevencia rakoviny a iných rôznych ochorení. Navyše, pri konzumácii tohoto sladkého ovocia dodáme nášmu telu vitamín C, B, karotén, flavonoidy, fosfor, železo, mangán a meď. Kto si nepochutná na výbornom sladkom dezerte s jahodami? Pridať ich môžete do jogurtov, pudingov, zmrzliny či osviežujúcej jahodovej limonády, ktorá vám spríjemni tieto slnečné dni.

Reďkovka

Reďkovka patrí medzi prvé semienka, ktoré na jar v našich záhradkách sadíme. V rámci prípravy na jar dokáže byť veľmi nápom