array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Kam vyraziť s deťmi na Slovensku?

Domov/Články/Zdravá životospráva/Kam vyraziť s deťmi na Slovensku?

Slovensko je nepochybne jednou z najkrajších krajín na svete. Nehovoríme to len preto, lebo je to naša vlasť. Slovensko sa pýši vysokými horskými štítmi Tatier, Karpát a ďalších pohorí. Taktiež je tu množstvo hradov, zámkov a kaštieľov, ktoré návštevníkom ponúkajú množstvo atrakcií a zážitkov. Pripravili sme si pre vás niekoľko dobrý tipov kam môžete vziať vaše ratolesti na výlet.

turistika_s_detmi

Bojnice

Okrem návštevy národnej Zoo v Bojniciach môžete vidieť aj soliarov a historické trhovisko neďaleko jej vstupu. Ak chcete ísť ešte ďalej do histórie, počas letnej sezóny je sprístupnené aj múzeum praveku s nočnými prehliadkami. Na svoje si určite prídu malí i veľkí dobrodruhovia a odnesú si nezabudnuteľné zážitky.

Bojnický zámok patrí medzi jeden z najkrajších na Slovensku a rozhodne sa ho oplatí navštíviť.
Neďaleko zámku sa nachádza aj Dom ilúzií, ktorý vám poriadne zamotá hlavu. Ak máte radi výzvy, môžete tiež navštíviť atrakciu Mystérium, kde budete musieť riešiť rôzne úlohy. aby ste sa dostali zo zamknutej miestnosti.

Považie

V povodí najdlhšej Slovenskej rieky sa nachádza množstvo hradov a zrúcanín, ktoré v minulosti strážili obchodnú cestu, po ktorej prúdilo priam rozprávkové bohatstvo. Návšteva väčšiny z nich sú bezplatné a v niektorých prípadoch je k dispozícií aj expozícia archeologických nálezov pre malých bádateľov.

slovensko_turistika

Slovenský raj

Azda najkrajší národný park na Slovensku ponúka množstvo príležitostí na turistiku a pobyt v prírode. Rebríky nad Hornádom dodajú vášmu výletu adrenalín a nádych skutočného dobrodružstva.

Liptov

Pod Tatrami je množstvo krásnych pamiatok a príležitostí pre rekreáciu a výlety. Kontaktná Zoo, v ktorej môžete pohladkať tigra alebo iné exotické tvory, ktoré inak môžete pozorovať spoza hrubé skla v bežnej zoo je k nezaplateniu.
Ak túžite po relaxe v teplej vode, máte hneď 2 veľké aquaparky a to Tatralandiu a Bešeňovú, kde je množstvo atrakcií pre malých aj veľkých.

Orava

Oravský zámok sa pyšne týči nad krajom a volá okoloidúcich aby ho navštívili. Nakrúcalo sa tu niekoľko filmov ako napríklad Sokoliar Tomáš a zámocké múzeum je plne exponátov, ktoré ohúria malých dobrodruhov.
Ak vám bude priať počasie, určite si nenechajte ujsť plavbu po Oravskej priehrade a Múzeum oravskej dediny, kde budete mať možnosť vidieť ako žili naši predkovia.

2020-07-28T10:17:21+02:0026. júna 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Hovädzie mäso je síce cenovo náročnejšie než kuracie, či bravčové, no stojí za to si ho dať. Je totiž zdrojom bielkovín, tukov a sacharidov,...

Tento koláč je klasika. Kombinácia jabĺk, vlašských orechov a škorice nikdy nesklame. V tomto koláči sme použili naozaj malé množstvo múky....

Tekvice bezpochyby patria k vôňam a chutiam jesene. Určite neprehliadnite ani Hokkaido tekvicu, ktorej výborná maslová chuť je nezabudnuteľná...

Go to Top