Kto sú ambasádori projektu Športuj Slovensko?

///Kto sú ambasádori projektu Športuj Slovensko?

Danka Barteková, Anatastasiya Kuzminová, Adam Žampa a Matej Beňuš sú známi slovenskí športovci a ambasádori projektu Športuj Slovensko.

S projektom Športuj Slovensko ste sa už mali možnosť stretnúť v našich článkoch. V skratke ale pripomenieme, o čo sa jedná. Športuj Slovensko je projekt Slovenského olympijského a športového výboru s BILLOU ako generálnym partnerom. Cieľom je priblížiť šport mladým ľuďom a rodinám. Podporiť projekt sa rozhodli aj úspešní slovenskí športovci, s ktorými sa mohli účastníci počas konania jednotlivých akcií stretnúť, odfotiť a porozprávať.

Danka Barteková

Slovenská reprezentantka v streleckej disciplíne skeet, držiteľka svetového rekordu a držiteľka bronzovej medaile z letných olympijských hier z roku 2012. Aj to je Danka Barteková, sympatická rodáčka z Trenčína. V roku 2018 získala krásne 4. miesto na Majstrovstvách sveta, čo jej zabezpečilo miesto na Letných olympijských hrách budúci rok v Tokiu. 

Zaujímavosťou je, že Danka Barteková je najmladšou členkou Medzinárodného športového výboru.

Anastasiya Kuzminová

Anastasiya Kuzminová, pôvodom z bývalého Sovietskeho zväzu, reprezentovala Slovensko v biatlone. Len prednedávnom sa rozhodla, že ukončí svoju individuálnu kariéru a bude sa venovať rodine. Ešte predtým si ale splnila svoj kariérny sen- trafiť všetkých dvadsať terčov. Úspech sa jej podarilo dosiahnuť v posledných individuálnych pretekoch v Osle počas Svetového pohára. 

Počas jej pôsobenia pod slovenskými farbami získala neuveriteľné tri zlaté medaile.

Adam Žampa 

Rodák zo Starého Smokovca je talentovaný reprezentant v zjazdovom lyžovaní. Počas svojej kariéry sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko úspechov, medzi ktoré patrí aj vysoké umiestnenie v super-kombinácií a slalome na zimných olympijských hrách v Soči. 

Spolu s mladším bratom Andreasom, ktorý tiež závodne lyžuje, založili v roku 2014 ŽAMPA CUP. Ide o detské preteky pre predžiakov a žiakov, ktoré sa každoročne konajú na Štrbskom plese koncom sezóny. Generálnym partnerom podujatia je občianske združenie BILLA ľuďom, vďaka čomu sa môžu malí lyžiari zúčastniť pretekov bez potreby štartovného. 

Túto sezónu sa bude konať už šiesty ročník ŽAMPA CUP.

Matej Beňuš

Matej začal so športom už v jedenástich rokoch rýchlostnou kanoistikou. Neskôr sa mu zapáčil slalom, ktorému sa venuje doteraz. Reprezentuje Slovensko v kategórii C1 a je seniorský reprezentant . Vo svojej kariére dosiahol doposiaľ nemalé úspechy. Sedem zlatých medailí v majstrovstvách sveta vo vodnom slalome, ďalších sedem zlatých medailí v majstrovstvách Európy a ešte jednu zlatú medailu na Svetovom pohári. 

Dôvodom jeho početných úspechov je tvrdá práca a Matejov cieľ “podať čo najlepší výkon.”

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-11-08T19:06:10+02:0025. septembra 2019|Spoločenská zodpovednosť|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK