Ktoré potraviy zhoršujú vaše akné?

///Ktoré potraviy zhoršujú vaše akné?

Akné je nepríjemná záležitosť, ktorá trápi nielen tínedžerov, ale aj mnohých dospelých. Ak vás zaujíma, ako si stav ešte nezhoršiť, prečítajte si článok o tom, akým potravinám sa vyhnite.

Akné ako také nespôsobuje len strava. Je to súhra viacerých vonkajších a vnútorných faktorov. Prostredie, v ktorom žijete, životný štýl, stres, genetika. Jedlo tvorí len čerešničku na torte. Aj tak by ste na ňu ale nemali zabúdať. Preto by ste si mali prečítať, ktoré potraviny môžu vaše akné zhoršovať. 

Mliečne výrobky 

Nadmerná konzumácia mliečnych výrobkov je spojovaná s tvorbou akné najmä u tínedžerov a mladých dospelých. Výsledky výskumov boli ale neurčité a v budúcnosti budú potrebné ďalšie testy. Aj napriek tomu bola zistená spojitosť medzi jedením a pitím mlieka a produktov z neho a akné. Skúste mlieko vysadiť a uvidíte, čo to s vašou pleťou spraví. 

Spracované potraviny 

Spracované potraviny alebo aj rafinované potraviny, o ktorých sme už článok písali, sú vo všeobecnosti horšie, než nespracované potraviny. Obsahujú menej živín, vitamínov, minerálov a môžu byť plné cukrov a tukov. Vo veľkom množstve to škodí nielen vášmu organizmu, ale aj vašej pleti. Možno práve spracované potraviny zhoršujú stav vašej pleti.

Čokoláda 

Je nejasné, čo presne v čokoláde môže spôsobovať zhoršenie alebo výskyt akné. Vedci zatiaľ len určujú spojitosť čokolády s akné. Najpravdepodobnejšia odpoveď, akú máte k dispozícii je, že čokoláda zvyšuje imunitnú reakciu na druh baktérii, ktoré spôsobujú akné. 

Srvátkové proteínové prášky

Cvičíte a snažíte sa nabrať svalovú hmotu? Je šanca, že so svalmi získate aj nechcené akné. S tvorbou akné je spojený inzulín. Srvátkový proteín je zase spojený s tvorbou, presne tak, inzulínu. 

Rýchle občerstvenie 

Rýchle občerstvenie je veľmi široký pojem a môže zahŕňať viac pokrmov. Pri niektorých výskumoch bolo dokázané, že pravidelné jedenie hamburgerov, kuracích nugetiek a mastných jedál zvyšuje riziko výskytu akné. Jedným z možných vysvetlení je, že zložky vo fast foode môžu ovplyvňovať hladinu hormónov v tele.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-03-19T12:20:25+02:0007. februára 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK