Ktorým potravinám sa vyhnúť na večeru

///Ktorým potravinám sa vyhnúť na večeru

Možno máte problémy so spánkom, možno problémy so vstávaním. Nepokojné sny môžu mať príčinu v tom, či ste zjedli niečo krátko pred spaním, čo by ste možno nemali. V tomto článku si prečítate, ktoré jedlá by ste mali na večeru vynechať.  

Dobre sa vyspať je spolu s dobrým jedlom recept na dobrý deň. Čo sa však stane, ak sa nesplní ani jedno? Môžete byť podráždený, nervózny a unavený. Aby ste sa tomu vyhli, vyhnite sa aj nasledovným potravinám.

Káva

Začneme samozrejmou možnosťou. Káva je plná kofeínu a ak ste si zvykli piť ju pred tým, ako idete do postele, mali by ste svoje návyky čo najrýchlejšie zmeniť. Neplatí to ale iba na pitie pred spaním, ale aj poobede. Niektoré druhy uvoľňujú kofeín vo vašom tele omnoho dlhšie, takže aj spánok sa dostaví neskôr.

Alkohol

Iste, po pohári vína sa cítite ospalí a myslíte si, že je po probléme. Pravdou však je, že alkohol narušuje REM fázu spánku. Počas nej spíte omnoho hlbšie a čím dlhšiu máte REM fázu, tým oddýchnutejšie sa cítite. Po alkohole síce rýchlejšie zaspíte, ale nebudete sa podľa toho cítiť.

Paradajková omáčka

Paradajky v sebe majú prirodzenú kyslosť, ktorá môže mať nepriaznivé účinky na vašu záhu. Ak do mixu pridáte aj pikantné korenia, môžu vás potrápiť aj zlé sny.

Červené mäso

Má veľa proteínov a tráviacej sústave dlhšie trvá, než sa s ním vysporiada. Vaše telo pracuje omnoho silnejšie a po hovädzom steaku len tak určite nezaspíte

Kapustová zelenina

Má podobný efekt ako červené mäso, ibaže miesto bielkovín má vysoký pomer vlákniny, s ktorou sa telo musí tiež vysporiadať pred tým, než na noc “vypne”.

Pomarančový džús a sladené nápoje

Tak, ako paradajky, aj pomaranče sú kyslé. Okrem toho, kupované džúsy sú plné cukru a spolu so sladkými nápojmi by ste ich pred spaním nemali piť.

Voda

Možno sa pýtate, ako môže voda narušiť váš spánok. Nejde ani tak o jej zloženie, ako o prostý fakt, že keď vypijete veľa vody, musíte ísť na toaletu. Pokojne si pred spaním doprajte pár dúškov čistej vody, pol litra je už veľa. Ak nechcete vstávať každú chvíľu, vydržíte s pitím do rána.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

2019-11-08T19:11:22+02:0005. septembra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK