Veronika je mladé dievča plné snov, cieľov a elánu. Je aktívna a chce v živote dosiahnuť čo najviac. To, že je na vozíku ju nedokáže zastaviť. Projekt Chlebodarca sa jej preto rozhodol podať pomocnú ruku.

Dvanásťročná Veronika z Banskej Bystrice s jej mamou sú ďalšou rodinou, ktorej o.z. BILLA ľuďom a nadácia Pontis pomohli. Aj napriek hendikepu si Veronika užíva život naplno a človek, čo by o nej len počul by nikdy neuveril, že Veronika je na vozíčku. Má totiž množstvo krúžkov a záujmov, čo by jej aj zdraví rovesníci mohli závidieť. 

Čomu všetkému sa Veronika venuje? 

Veľmi ju baví cudzí jazyk, angličtina, ktorej lekcie pravidelne navštevuje. Okrem toho ju baví točiť videá a jedného dňa z nej možno bude známa bloggerka alebo vloggerka. Baví ju ešte aj tanec. Možno vám nejde do hlavy, ako dokáže človek na vozíku tancovať. Dá sa to a Veronike to veľmi ide. 

Jej veľkým snom je ísť po základnej škole na konzervatórium, kde bude naďalej rozvíjať svoj talent. 

Jej opatrovateľky sú jej kamarátky 

Veronika je odkázaná na pomoc inej osoby. Okrem jej mamy sa o ňu starajú aj opatrovateľky. Dve z nich sú Ivana a Veronika. Pôvodne profesionálny vzťah sa zmenil na priateľský. Obe opatrovateľky si Veroniku obľúbili a radi s ňou trávia čas. Chodia spolu napríklad na kávu alebo na koncerty. Očarila ich jej chuť do života a pestrá osobnosť. 

Zlé slová si nepripustí k telu 

Natáčanie videí a ich zdieľanie na internete je niečo, v čom Veronika našla veľkú záľubu. Robí ich pre ľudí, ktorým sa jej videá páčia. Čo však takí, ktorým sa Veronika nepáči? Má pre nich jasné posolstvo: “Neberiem to osobne. Je to tvoj názor, ja ho rešpektujem, ale ja sa v tomto tele cítim dobre. Stojím si za svojím a keď sa to niekomu nepáči, nech sa prispôsobí alebo nech sa nepozerá.” 

S takým pozitívnym prístupom sa určite dostane ďaleko bez toho, aby sa príliš zamýšľala nad zlými vecami. Tie by ju len ťahali dole.

Všestranná umelkyňa 

Okrem natáčania videí ju baví aj umenie. Veľmi rada spieva, kreslí, maľuje a dokonca aj tancuje. Jej okolie bolo sprvu prekvapené, pretože si nevedeli predstaviť, ako by mohol tanec na vozíčku vyzerať. Je to však omnoho bežnejší jav, než by sme si pôvodne mysleli. Veroniku mrzí najmä to, že talentovaní hendikepovaní tanečníci nie sú tak známi, ako ich zdraví kolegovia. 

S Veronikou si mal možnosť zatancovať aj finančný riaditeľ BILLA, Tomáš Staňo, ktorý je podľa jeho slov “najväčšie drevo”. Veronika si ho však zobrala do parády a naučila ho, ako na to. 

Pomoc presne na mieru 

Vďaka projektu Chlebodarca sa nebude musieť Veronika a jej mama zaoberať niektorými záležitosťami, ktoré by im inak robili vrásky. Z vyzbieraných peňazí sa pre Veroniku kúpil špeciálny ortopedický matrac, tablet pre jej pôsobenie na sociálnych sieťach a lekcie angličtiny, ktoré jej pomôžu sa zdokonaliť v jazyku, ktorý ju tak veľmi baví. 

Všetko toto by ale nebolo možné bez vás, čitateľov a zákazníkov, ktorí si kúpili chlieb v predajni BILLA a prispeli tak na zlepšenie životných podmienok mnohých rodín. Prečítať si môžete ešte o autistovi Lackovi alebo opernej dive Janke.