Raňajky sú najdôležitejšou časťou dňa a ako začnete svoj deň často ovplyvní, ako sa bude vyvíjať. Raňajkový jedálniček aj množstvo prvého denného jedla sa však môže meniť. Preto si mnohí kladú otázku, či to, čo spravidla raňajkujú sú skutočne tie najlepšie raňajky, ktoré môžu dopriať sebe či svojím blízkym.

najlepšie raňajky

Najlepšie raňajky

V lete sa nemôžeme nabažiť čerstvej zeleniny s chlebíkom, alebo ovocia s jogurtom. Na jeseň a v zime naše telo začne prahnúť po niečom teplejšom. Niet sa čomu diviť, vďaka chladu a menšiemu prídelu slnka máme všetci zvýšenú chuť na sladké a teplé. Práve sacharidy v obilninách, ktoré si dáme na raňajky, by nám mohli zaistiť potrebný prísun dobrej nálady a energie na celé dopoludnie. Ak ste ešte neraňajkovali teplé obilninové kaše s ovocím, či kakaom, orieškami, semiačkami, javorovým sirupom, alebo kvalitným a medom, určite by ste to mali skúsiť. Aké sú teda najlepšie raňajky?

 

Praženica alebo omeleta

Ak ste skôr na slané raňajky ponúka sa tiež klasika vo forme praženice alebo omelety. Pokojne si môžete urobiť aj volské oko alebo hemendex. Vajíčka sú skvelým zdrojom bielkovín a tiež poskytujú energiu až do obeda. Len tak ľahko vás neomrzia, pretože si ich môžete pripraviť na rôzny spôsob a ak máte hektické ráno, uvarte si zopár vajec natvrdo vopred. Raňajky tak zaberú len malý zlomok vášho rána.

 

Tvaroh s ovocím alebo orechmi

Je sýty, zrýchľuje metabolizmus a obsahuje veľa bielkovín. Doplňte ho nakrájaným jablk