Najlepšie jedlá, s ktorými odštartovať úspešný deň

//, Zdravá životospráva/Najlepšie jedlá, s ktorými odštartovať úspešný deň


Raňajky sú najdôležitejšou časťou dňa a ako začnete svoj deň často ovplyvní, ako sa bude vyvíjať. Ak chcete, aby bol čo najlepší, inšpirujte sa niektorými z týchto jedál.

Praženica alebo omeleta

Pokojne si môžete urobiť aj volské oko alebo hemendex. Vajíčka sú skvelým zdrojom bielkovín, HDL cholesterolu a poskytujú energiu až do obedu. Len tak ľahko vás neomrzia, pretože si ich môžete pripraviť na rôzny spôsob a ak máte hektické ráno, uvarte si zopár vajec natvrdo vopred. Raňajky tak zaberú len malý zlomok vášho rána.

Tvaroh s ovocím alebo orechmi

Je sýty, zrýchľuje metabolizmus a obsahuje veľa bielkovín. Doplňte ho nakrájaným jablkom a raňajky sú hotové. Keď máte radi niečo chrumkavé, stále môžete pridať rôznorodé orechy. 

Ak vám viac pasujú slané raňajky než sladké, siahnite po cottage cheese. Je podobný tvarohu, len je jemnejší a často dochutený.

Ovocný šalát

S ovocím doobeda nič nepokazíte. Vysoký obsah cukru vám dodá cez deň energiu na zvládnutie práce alebo školy. Ak máte pocit, že ovocie samotné nestačí, pridajte orechy, semiačka alebo med.

Ovsené vločky s jogurtom

Raňajky máte pripravené za chvíľu. Stačí zmiešať ovsené vločky a jogurt podľa vlastného výberu. Alternatívou je aj ovsená kaša. Môžete si ju urobiť aj deň vopred. Stačí zmiešať mlieko, vločky, niečo na osladenie a škoricu na chuť. Ráno ju len vyberiete z chladničky a môžete zjesť doma, v práci alebo v škole.

Káva alebo zelený čaj

Niekto si nedokáže ani predstaviť začiatok svojho dňa bez šálky dobrej kávy. Máme pre vás dobrú správu. Káva je prospešná! V správnom množstve, samozrejme. Priveľa môže mať negatívny vplyv na váš krvný tlak. 

Ak chuť kávy nepatrí medzi vaše obľúbené, skúste zelený čaj, ktorý takisto obsahuje kofeín. Menej než v káve, ale obsahuje plno antioxidantov a zrýchľuje metabolizmus.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Broskyňový pohár s karamelovým musli

2019-11-08T19:09:47+02:0005. septembra 2019|Najčítanejšie články, Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK