array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Nápady na chutné šaláty

Domov/Články/Zdravá životospráva/Nápady na chutné šaláty

Leto je v plnom prúde a miesto ťažkých jedál dávame prednosť niečomu ľahkému. Predstavíme vám niekoľko chutných šalátov, ktoré vás zasýtia a osviežia v horúcich letných dňoch.

napady na salaty

Grécky Šalát

Kto by nepoznal úplnú klasiku? Kombinácia olív, paradajok, papriky, feta syru a olivového oleja je neprekonateľná. Predstavte si chuť domáceho chleba s maslom a gréckym šalátom. Ešte ste ho nevyskúšali? Niet na čo čakať!

Cestovinový šalát

Taliani sú veľký labužníci a ich láska k cestovinám je slávna po celom svete. Majú však tiež živý záujem o šaláty a radi experimentujú. Kombinácia cestovín a šalátu je vynikajúca. Doprajte si tento ľahký pokrm z cestovín, uhorky, kukurice, pariky a tatárskej omáčky. Až by vám chýbalo predsa len čosi mäsité, môžete pridať aj na kocky nakrájanú šunku.

Majonézový šalát

Šalát a rezne. To je asociácia, ktorá každému napadne pri majonézovom šaláte. Nuž žiadny div, jednoduchý šalát zložený zo zemiakov, kukurice, hrášku, uhorky a majonézy, je jednoducho vynikajúci. Hodí sa k mäsu na prírodno aj vyprážanému. Skúste pečené karbonátky s majonézovým šalátom. Verte že neoľutujete!

grecky salat

Smotanovo kapustový šalát

Možno sa vám zdá táto kombinácia príliš divoká, no boli by ste prekvapení skvelou jemnou chuťou. Nastrúhaná červená kapusta s kyslou pochúťkovou smotanou tvoria základ, ktorý dopĺňa kukurica, cesnak a na jemno nakrájaná cibuľka. Tento jemný chrumkavý šalát vás osvieži a zasýti. Navyše je bohatý na vitamíny.

Krabí šalát

Ak máte radi plody mora, určite vám odporúčame práve tento šalát. Skladá sa len z hlávkového šalátu, kukurice, uhorky a krabích tyčiniek. Pre krémovejšiu chuť, môžete pridať tatarskú omáčku alebo pochúťkovú smotanu. Vychutnajte si stredomorskú exotiku u vás doma.

Ovocný šalát

Sladký šalát? Prečo nie? K niektorým druhom pečeného mäsa sa dokonca žiada niečo sladké. Jablká, mrkva a ananás tvoria skvelú zmes, ktorá je šťavnatá, zdravá a osviežujúca. Pridaj môžete aj trošku medu, mandle a kokos.

2020-07-28T10:11:09+02:0018. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Pizza je neodmysliteľnou súčasťou nášho jedálnička, má ju rád každý. Vyskúšajte si ju upiecť doma.Pizza s poriadnou dávkou syraUž ste...

Víno je, obrazne povedané, tou čarovnou prísadou, ktorá všetko zmení. Každý labužník by mal ochutnať a zistiť, aký rozdiel v chuti a krehkosti...

Cestovinový šalát je jednoduché jedlo, ktoré sa dá správne chuťovo namiešať na mieru pre deti či dospelých. Deti v cestovinách obvykle akceptujú...

Go to Top