Určite sa mnoho z nás snažilo zhodiť nejaké tie kilá či už pred dovolenkou, svadbou alebo proste kvôli zdraviu. Nie je to ale vždy tak jednoduché, ako si naplánujeme. Pokiaľ sa snažíte schudnúť a nejde to, je dosť možné, že robíte niečo zle.

Nesledujete si to, čo jete

Stravujete sa síce poctivo a zdravo ale stále nechudnete. Dôvodom môžu byť veľké porcie alebo proste si sem tam dáte nejakú sladkosť. Aby ste dosiahli vytúžený výsledok, musíte byť prísnejší a dávať si väčší pozor na to, čo a kedy jete. Jedna z vecí, ktorá by mohla pomôcť je zápisník, do ktorého si budete zapisovať všetky jedlá v daný deň. Následne tak môžete sledovať, čo funguje a čo nie, prípadne si to upraviť tak, aby vám to vyhovovalo.

Neprijímate dostatok bielkovín

Jeden z najväčších mýtov je ten, že bielkoviny sú len na rast svalovej hmoty. Jedenie bielkovín vám môže zlepšiť metabolizmus a zmenšiť túžbu po sladkostiach či menších pokrmoch. Štúdie preukázali, že raňajky bohaté na bielkoviny môžu pomôcť k správnemu naštartovaniu metabolizmu a budete menej hladný počas celého dňa.

Jete príliš veľa kalórií

Mnoho ľudí, ktorí majú problém s chudnutím, proste jedia veľa kalórií. Pokiaľ stále nechudnete, odporúča sa váženie jedla, či už to je mäso, ryža alebo cestoviny. Následne si môžete pomocou internetu alebo aplikácií pozrieť kalorické tabuľky a správne vypočítať koľko kalórií prijímate, prípadne si môžete následne upraviť jedálniček.

Máte málo pohybu alebo necvičíte

Zlepšenie stravy vám môže pomôcť, ale pre efektívne chudnutie sa odporúča pohyb alebo návšteva posilňovne. Okrem chudnutia, cvičenie pomáha pri naberaní svalovej hmoty, ktorá sa tiež spolu s tukom pri chudnutí spaľuje. Predídete tak strateniu svalovej hmoty, budete sa cítiť lepšie a pravdepodobne dosiahnete svoj vytúžený výsledok.

Stále pijete sladené nápoje

Možno si poviete, že si k obedu dáte pol litra malinovky a neuškodí vám to. No popravde, obsahuje enormné množstvo cukru, ktorý ide priamo do tukov a následne vyvoláva pocit túžby po ďalších sladkých vecí. Skúste nahradiť jeden pohár sladeného nápoja denne na jeden pohár týždenne. Pocítite rozdiel, nebudete cítiť únavu po obede a pravdepodobne schudnete.