Nezabudnite si na jeseň posilniť imunitu

///Nezabudnite si na jeseň posilniť imunitu

Aj pre vás znamená jeseň zaručenú nádchu? Stačí pár jednoduchých krokov, aby ste si posilnili imunitu a užili si jeseň plnými dúškami.

Znížte príjem cukrov a tukov

Pravidelná konzumácia potravín, ktoré obsahujú nadmerné množstvo cukru a tuku hrá významnú úlohu práve pri boji nášho organizmu s chorobou. Všímajte si, koľko cukru a tuku jednotlivé potraviny obsahujú. 

Doprajte si dostatok vitamínov

Vitamíny A, C, E, betakarotén a zinok patria medzi top antioxidanty, ktoré výrazne prispievajú k podpore organizmu. Nájdete ich v najrôznejšej zelenine a ovocí, ako napríklad v jablkách, mrkve, špenáte, citrusových plodoch. Za zmienku stojí aj cesnak, ktorý pôsobí antibakteriálne.

Nezabúdajte na pohyb

Áno, aj obyčajná chôdza má veľa pozitív a napríklad sa vďaka nej v tele zvyšuje množstvo hladiny buniek imunitného systému a znižuje sa riziko ochorení.

Znížte hladinu stresu

Veľa povinností a neviete, ktoré riešiť skôr? Postupne sa venujte všetkému, ale hlavne bez stresu.

Pre niektorých ľudí je aj samotný príchod jesene jedným veľkým stresom, depresiou, zlou náladou a obdobím, kedy sa v nich emócie extrémne striedajú. Ak ste jedným z nich, pokúste sa aj v jeseni nájsť pozitíva, ktoré toto obdobie prináša.

Hladinu stresu môžete znížiť aj odreagovaním sa, napríklad čítaním knihy, maľovaním či prechádzkou na čerstvom vzduchu.

 

Kvalitný spánok a odpočinok

Poriadny odpočinok počas noci by mal trvať minimálne 6-7 hodín, no zabúdať netreba ani na oddych počas dňa. Jeho úlohou je odreagovanie od práve vykonávanej činnosti, uvoľneniu čiastkového stresu a doplnením energie na ďalšie úlohy.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Tentokrát si môžete pripraviť skvelé polievky, ktorými si určite zlepšíte nie len náladu, ale i imunitu. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-11-08T18:56:43+02:0005. novembra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK