Charitatívny projekt Chlebodarca sa zameriava na rodiny, ktorým zhodou nešťastných okolností nie je dopriaty život v dôstojných podmienkach. Prvou z nich je rodina pána Gejzu zo Slavošoviec.

Pán Gejza je milujúcim otcom piatich detí, ktorým musí dopriať plnohodnotný život. Vďaka pomoci od BILLA ľuďom bol splatený jeho dlh na nájomnom a celá rodina sa mohla nasťahovať do väčšieho bytu.

Do dlhu sa dostali kvôli nedostatočným pracovným podmienkam v regióne, v ktorom bývajú. To sa však zmenilo, nakoľko začal pán Gejza pracovať v predajni BILLA. Teraz môže splácať nájom a bývať slušne a plnohodnotne. Omnoho lepšie to pôjde aj s potravinovou pomocou od BILLY a výrobcom potravín, ktorí prisľúbili projekt podporiť. 

Chlebodarca odštartoval svoju pomoc pred Vianocami, sviatkami mieru, pokoja a pomoci. Z vyzbieraných peňazí z kúpy chlebov sa zaplatil dlh na nájomnom, ktorý rodine pána Gejzu bránil presťahovať sa do väčšieho bytu. V starom byte spali všetci v jednej miestnosti a miesta, kde by mohli viesť slušný život, bolo veľmi málo.

S pomocou priateľov si dokázal byt zrekonštruovať a premenil ho na milujúci domov. Konečne majú dostatok miesta pre každého a v novom byte nechýba ani kúpeľňa so sprchovým kútom, ktorý v starom byte chýbal.

Na záberoch môžete vidieť, aký rozsah mala rekonštrukcia  pána Gejzu. Stierkovanie, maľovanie, položenie plávajúcej podlahy. Všetko vďaka o.z. BILLA ľuďom, projektu Chlebodarca a nadácii Pontis. 

Zaradiť sa medzi Chlebodarcov môže každý z nás, stačí si v sieti supermarketov BILLA kúpiť akýkoľvek chlieb. Rodiny pomáha o. z. BILLA ľuďom vyberať Nadácia Pontis, ktorá projekt spravuje. Privítal ho aj Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov. V priebehu roku sa vyberie ešte ďalších päť rodín, ktorým BILLA podá pomocnú ruku.

Sledujte YouTube kanál BILLY a náš blog pre ďalšie šťastné príbehy.

Inšpirujte sa našimi receptami

Vyskpšajte si doma pripraviť niektoré z našich skvelých teplých receptov. Začať môžete napríklad jedným z týchto troch.