Skvelý deň plný športu a zábavy bol určený pre celú rodinu a kto do Bystrice zavítal, určite neoľutoval. 23. júna sa každoročne oslavuje Medzinárodný olympijský deň. Ako si ho užiť lepšie, než dňom plným pohybu? V Banskej Bystrici to malí športovci rozbalili naplno počas akcie Športuj Slovensko.

BILLA ako generálny partner projektu Športuj Slovensko podporila skvelú akciu na začiatku leta. Na svoje si prišli najmä najmladší, pre ktorých boli pripravené skvelé športové súťaže. Motiváciou im okrem dobrého pocitu zo športu boli aj sladké odmeny a praktické darčeky, ktoré môžu využiť napríklad v škole po skončení leta.

Pri vonkajších aktivitách si však všetci robia starosť o jednu vec: počasie. Športovcom však prialo a užili si krásny slnečný športový deň.

V krátkom videu si aspoň sprostredkovane môžete pozrieť, ako Olympijský deň v Banskej Bystrici vyzeral:

Je jedno, či ste veľký alebo malý. Športovať by sme mali všetci. Dúfame, že práve vďaka takýmto akciám sa šport dostáva bližšie k ľuďom všetkých vekových kategórii.

Podujatie v Banskej Bystrici určite nie je jediné svojho druhu. Projekt Športuj Slovensko pod vedením Slovenského olympijského a športového výboru zastrešuje okrem letných akcií aj zimné. 

Cez leto sa prvý Olympijský deň konal v Prešove koncom mája, druhý bol na začiatku júna na Štrbskom plese a posledný sa uskutoční 21. septembra v našom hlavnom meste, Bratislave. 

Inšpirujte sa našimi receptami

K športu patrí aj výdatný zdravý obed. Nezabudnite telu po fyzickej aktivite dopriať dávku vitamínov a energie v podobe chutných jedál: