Potraviny bohaté na minerály

///Potraviny bohaté na minerály

Zdravé stravovanie sa stalo silným trendom. Obmedziť nezdravé potraviny a nahradiť ich takými, ktoré obsahujú veľa vitamínov a minerálov je základným predpokladom pre zdravý životný štýl.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

1. Orechy

Oriešky sú hlavným zdrojom väčšiny esenciálnych minerálov. Obsahujú zinok, železo, vápnik, fosfor, horčík a ďalšie. Navyše konzumácia orechov znižuje cholesterol a krvný tlak a podporujú prekrvenie tkaniva.

2. Fazuľa a šošovica

Táto chutná zelenina je základným doplnkom stravy pre vegetariánov. Taktiež si ich môžete doma nechať naklíčiť a konzumovať chutné a zdravé klíčky.

3. Ryby

Ryby obsahujú množstvo prospešných minerálov a zároveň sú veľkým zdrojom proteínov a omega 3 mastných kyselín, ktoré podporujú zdravú funkciu našej nervovej sústavy. Najzdravšími sú losos, tuniak alebo makrela.

4. Jadierka

Chutná pochúťka k sledovaniu obľúbeného filmu či seriálu u vás nesmie chýbať. Ľanové, slnečnicové alebo tekvicové jadierka sú vynikajúcim zdrojom minerálov. Môžete si ich pridať do jogurtu, rizota či polievky.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

5. Mäkkýše

Nie nemáme na mysli slimáky ale morské a riečne plody. Konkrétne mušle, ustrice a lastúrniky, ktoré majú vysoký obsah minerálov a vitamínu B12. Ak navštívite stredomorské trhy, neváhajte po nich siahnuť.

6. Huby

Skvelou náhradou mäsa pre vegetariánov sú huby. Dajú sa pripraviť na rôzne spôsoby a sú veľmi zdravé. Sú nízkokalorické a dodajú vášmu jedlu jedinečnú chuť a arómu.

7. Horká čokoláda a kakao

Ak máte mlsný jazýček, ale chcete sa zdravo stravovať, nevešajte hlavu. Horká čokoláda je veľmi chutná a zdravá a navyše obsahuje horčík, zinok a železo. Kakaový prášok môžete pridať do koláčov a čím docielite výraznú chuť a krásnu vôňu vo vašom dome.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-19T13:47:31+02:0012. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK