Prečo by ste mali piť čistú vodu?

//, Zdravá životospráva/Prečo by ste mali piť čistú vodu?

Všetci vieme, že potrebujeme vodu, aby sme mohli dobre žiť. Prečo ale? Prečítajte si, aký veľký dopad má pravidelné pitie čistej vody na náš organizmus.

Vďaka vode nám funguje mozog tak, ako má

Keď nemáme dosť tekutín, prestáva nám to myslieť. Sme rozrušení a môžu sa vyskytnúť aj bolesti hlavy. Mierna dehydratácia môže spôsobiť nižšiu mieru koncentrácie a zhoršenie nálady. Ak chcete byť stále na pozore a myslieť čisto a jasne, pite veľa vody.

Podporuje chudnutie

Pitím vody približne pol hodinu pred jedlom dosiahnete, že sa budete cítiť sýti už po menších porciách, znižite svoj kalorický príjem a schudnete. Aby toho nebolo málo, voda pomáha zrýchľovať metabolizmus. Najlepšie je piť studenú vodu, pretože sa pri jej ohrievaní na telesnú teplotu spotrebuje viac energie, teda kalórií. 

Bojuje proti „opici“

Niekedy sa stane, že to preženiete s alkoholom a na druhý deň vám to telo všetko vracia. Točí sa vám hlava, bolí vás brucho a sľubujete, že už nikdy nebudete piť. Ak nie ste zvyknutí na alkohol, stačí ho aj menej. 

Aby ste zmiernili prejavy „opice“, vodu nepodceňujte. Vypite jej jeden celý pohár po každom drinku a ešte pred spaním vypite takisto pohár vody. Možno v noci budete musieť častejšie vstávať kvôli toalete, ale aspoň sa vyhnete bolesti hlavy. 

Pomáha pri zápche

Nepríjemný problém, ale nevyhne sa nikomu z nás. Nedostatok vody býva spojený so vznikom zápchy najmä u mladých a starších ľudí. Ak máte často túto nepríjemnosť, dôvodom môže byť nedostatok vody. Najlepším riešením sa ukázala byť sýtená voda.

Pitím vody proti bolesti hlavy

Hlava nebolí len po pití alkoholu, ale aj z množstva iných dôvodov. Migrény bránia v trávení dňa ako by ste chceli. Je dosť možné, že migrénu máte práve kvôli dehydratácii.  V prípade, ak málo tekutín nemôže za vašu bolesť hlavy, voda môže aj tak pomôcť. Výskyt sa nemusí zredukovať, ale môže povoliť intenzita a bolesť sa stane viac prijateľnou. 

Ak vám nestačia ani tieto dôvody a stále máte problém s pitím vody, možno pomôžu tieto rady, ako na to. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

2019-11-08T19:08:24+02:0008. septembra 2019|Najčítanejšie články, Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK