Prečo jesť polievky?

///Prečo jesť polievky?

Polievka je základ! A my s tým absolútne súhlasíme. Čo sa deje s našim telom pri jej konzumácií a aké nám z toho plynú úžitky sa dočítate v článku.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

1. Zahrejú

Hlavne počas studených mesiacoch nie je nič lepšie ako horúca polievka. Ak ste skutočne zimomraví, pridajte si do nej štipľavé koreniny ako zázvor, chilli alebo škorica, ktoré vás ešte viac rozpália. Aj v prípade, že sa máj hrá na november a v byte je chladno, si môžete pripraviť polievku, ktorá vás zaručene zahreje.

2. Zavodnia

Dodržiavať pitný režim je pre mnohých z nás problém. Udržiavať telo zavodnené je dôležité pre zdravé fungovanie metabolizmu. Navyše je dokázané, že dehydratácia má za následok pomalší prenos nervových vzruchov v mozgu. Vodnaté polievky spoľahlivo zaplnia žalúdok a zaženú smäd.

3. Liečia

Okrem ich blahodárnych účinkov na po prehýrenej noci, majú aj ďalšie pozitívne účinky. Vyplavujú z tela toxíny a zaháňajú symptómy prechladnutia, chrípky a tým, že zahrejú organizmus, podporujú potenie pri chorobách.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa

4. Uľahčujú prijímanie zeleniny

Hlavne u detí je nepriateľ číslo jedna brokolica a iná nevábne vyzerajúca zelenina. Pokiaľ ich chcete naučiť na zeleninu, polievka je tá správna voľba. Jednoducho po varení rozmixujte “nechcenú” zeleninu, čím polievku zahustíte bez pridania múky alebo smotany. Vďaka tomu bude ešte zdravšia, sýtejšia a deti ani nepostrehnú, že jedia zeleninu.

5. Zásobujú telo vitamínmi

Keďže pri rôznych druhoch prípravy pokrmov sa vytrácajú nutričné hodnoty, minerály a vitamíny, pri varení polievky ostávajú všetky tieto zložky v jedle. Navyše tepelnou úpravou sa odstránia prípadné škodlivé baktérie a parazity, takže si môžete dopriať zdravé a chutné jedlo.

6. Sú rýchlo na stole

Stane sa vám, že navaríte viac ako by sa zjedlo? To nevadí, polievku môžete naporciovať a zamraziť, čím si vytvoríte zásobu do budúcna. Keď sa budete ponáhľať, alebo sa vám nebude chcieť variť, jednoducho ju vyberiete z mrazáku a zohrejete. Polievka nestratí nutričné hodnoty ani chuť.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-19T14:05:17+02:0016. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK