Rok 2019 bol pre sedem slovenských rodín kľúčový. Projekt Chlebodarca a najmä VY ste sa postarali o to, aby bol ich život lepší. Pripomeňte si, komu mohlo o.z. BILLA ľuďom vďaka vám pomôcť.

Nevidiaca operná diva môže študovať 

Janka je takmer nevidiaca, ale to jej nezabránilo nasledovať svoj sen. Chce sa stať opernou speváčkou a zvelebovať svoj talent. Chlebodarca jej zabezpečil finančnú pomoc pri štúdiu na vysokej škole v Ostrave. Okrem toho mala možnosť vyskúšať si krátke hudobné vystúpenie na doskách Slovenského národného divadla. 

Strecha nad hlavou pre Rastíka,Kajku a Paťka 

Manželský pár z Oravy chcel vždy veľkú rodinu. Nanešťastie však Zdenka a Pavol nemohli mať vlastné deti. Preto sa rozhodli, že si osvoja deti z detského domova. Rastík, Kajka a Paťko svojim rodičom robia veľkú radosť, avšak museli si lámať hlavu nad zatekajúcou strechou. Chlebodarca im podal pomocnú ruku a prispel na opravy. 

Nový byt pre pána Gejzu 

Pán Gejza má naopak veľkú rodinu a čelili problémom s dôstojným ubytovaním. Boli prví, komu Chlebodarca pomohol. Splatil sa dlh na nájomnom, vďaka čomu sa mohli presťahovať do väčšieho bytu, ktorý si svojpomocne opravujú. Pán Gejza navyše dostal prácu v BILLE, takže bude schopný finančne svoju rodinu podporovať i v regióne, kde je málo pracovných príležitostí. 

Autista Lacko má už doma pitnú vodu 

Život sa s pani Georgínou nemaznal. Aj napriek tomu pre svoju rodinu urobí všetko. Má syna, ktorý trpí autizmom, invalidného manžela a dcérku v predškolskom veku. V ich domácnosti však nemali prístup k pitnej vode a museli ju nosiť v bandaskách z najbližšieho zdroja. Zavedenie vody priamo do domu, potravinová pomoc a nová chladnička im v mnohom uľahčila život. 

Aby usmievavý Matejko raz chodil 

Rázštep chrbtice je nevyliečiteľná diagnóza, ktorou trpí i Matejko. Jeho rodičia majú okrem neho ešte aj tri ďalšie deti, o ktoré sa musia riadne starať. Účty za potraviny v sedemčlennej domácnosti sú vyššie a z toho dôvodu dostala rodina kartu na nákup v predajniach BILLA s kreditom 2000€. To im značne pomôže pri financovaní Matejkových terapií. 

Nádej pre akčnú tínedžerku 

Je neustále v pohybe aj napriek tomu, že je imobilná. Veronika síce nedokáže chodiť, ale dokáže toho takisto, ak nie viac ako jej rovesníci. Už od malička ju bavilo učiť sa anglicky a má v sebe veľkú lásku k hudbe a tancu. Okrem toho natáča aj videá, ktoré pridáva na YouTube. Chlebodarca Veronike zaplatil lekcie angličtiny a dostala aj nový ortopedický matrac a tablet, na ktorom môže rozvíjať svoj koníček. 

V roku 2020 všetkých čaká druhý ročník Chlebodarcu, v ktorom môžete vy navrhnúť, ktorým rodinám je potrebné pomôcť. 

Pozrite si naše videá