array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Rozhýbte svoje telo v júli

Domov/Články/Zdravá životospráva/Rozhýbte svoje telo v júli

Leto začalo a vy si chcete udržať peknú postavu? Ukážeme vám ako cvičiť aby sa udržali vo forme aj letných horúčavách.

cvicenie v lete

Plávanie

Namiesto namáhavého dvíhania železa v posilňovni zamierte na kúpalisko či prírodné jazero. Plávanie v studenej vode vás príjemne ochladí a vyformuje postavu. Pri plávaní na jazere si dajte pozor, aby ste vchádzali do vody postupne, aby ste predišli šoku a bolestivému kŕču.

Bicykel

Nemyslíme však stacionárny v dusnej miestnosti plnej spotených kulturistov. Vyrazte si niekam na výlet na dvoch kolesách. Chladivý vánok vás osvieži a okrem príjemného cvičenia uvidíte aj kus krásnej prírody.

Jóga v lese

Bláznivé? Možno. Účinné? Určite. Vyrazte do lesa a zacvičte si tam. S karimatkou pod listnatou oblohou sa budete určite menej potiť ako vo fitku alebo na rozpálenom workoutovom ihrisku. Stromy poskytujú chládok a lesné prostredie je chladnejšie aj o 10°C! Spojte príjemné s užitočným a vyskúšajte cvičenie v lese.

Rozhýbte svoje telo v júli

Cvičte ráno

Nie nadarmo sa vraví: “Ranné vtáča doskáče ďalej”. Naplánujte si tréning na ráno, kým ešte nie je tak horúco. Naštartujete svoj deň sériou cvičení a spokojne môžete ísť do práce, alebo si užívať prázdniny. Nebudete sa stíhať čudovať, aký je deň dlhý keď vstanete ešte pred šiestou.

Skráťte dobu cvičenia

Menej je niekedy viac a dupľom to platí počas letných mesiacov. Skráťte si dobu cvičenia, aby ste sa vyhli prehriatiu organizmu. Prípadne si rozdeľte tréning na ráno a večer. Vďaka tomu dokážete dokonca spáliť viac kalórií a neunavíte sa toľko pred prácou.

Šaty robia človeka

Pri cvičení noste ľahké vzdušné oblečenie, najlepšie svetlých farieb, aby odrážalo slnečné žiarenie. Nevyzliekajte si však tričko pri prvej možnej príležitosti. Spálený chrbát a ramená nie sú nič príjemné. Nezabudnite na pokrývku hlavy a opaľovací krém.

2020-07-28T10:15:29+02:0004. júla 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Dochutené na slano či na sladko predstavovali párance zdroj sacharidov a energie, čo bolo v časoch pred autami a prácou za počítačom najvyššou...

Kokosový koláč s vôňou vanilky je nápaditý, ale jednoduchý recept. Kokos a vanilka spolu perfektne ladia a citrónová vôňa tomu dodáva tu správnu...

Úžasný marhuľový koláč z domáceho lístkového cesta s jemným smotanovým krémom jednoducho musíte toto leto vyskúšať! Príprava lístkového...

Go to Top