Vedeli ste, že pohár pomarančového džúsu na raňajky je pre vaše telo horší, než praženica z troch vajec? Ak nie, pokračujte v čítaní a zistite, čo ste ešte o výžive netušili.

Fast food môže byť návykový

Nedzarvé jedlo z reťazcov rýchleho občerstvenia môže byť rovnako návykové ako bežne užívané drogy. Môže za to dopamín, známy aj ako hormón šťastia, ktorý zaplaví váš mozog po konzumácii jedla. Môže sa tak ľahko stať, že budete na burger a hranolky myslieť omnoho častejšie, než by ste chceli.

“BIO”, “EKO” a “Bez tuku” ešte neznamená “zdravé”

Etikety potravín obsahujúce výrazy uvedené vyššie sú pre zákazníkov lákavejšie a atraktívnejšie. Čo je BIO a EKO musí byť aj zdravé, no nie? Žiaľ, nie vždy to tak je. Nezdravé jedlá ako napríklad čipsy môžu byť vyrobené z BIO potravín, stále je v nich ale veľa BIO soli a EKO oleja.

“Bez tuku” je zase pomenovanie pre jedlo, ktoré je spracované a často menej chutné než jedlo s tukom. Riešením výrobcov je pridať cukor, čo je ešte horšie, ako keby ste si kúpili tučnejšiu alternatívu.

Prípravky na chudnutie málokedy fungujú

Ak ste niekedy skúsili prípravky na chudnutie a pozorne ste si čítali inštrukcie, pravdepodobne ste narazili na inštrukciu o úprave stravy a pridania pohybu do vášho životného štýlu. Ak ste dodržali všetko, čo bolo v príbalovom letáku, pravdepodobne ste skutočne schudli. Ale nie vďaka tabletkám. Tie majú tak malý vplyv na naše telo, že málokedy pomáhajú.

Pravdepodobnejšie je, že ste skutočne začali viesť zdravú životosprávu, ktorá viedla k vášmu chudnutiu.