Zdravé stravovanie je trend, ktorý sa rýchlo rozmáha po celom svete. Avšak jesť samostatne zeleninu a ovocie nie je až také populárne. Navyše zajedať jablko mrkovou či brokolicou je málokomu po chuti. Riešením sú vynikajúce smoothies, ktoré si viete ľahko a rýchlo pripraviť. Máme pre vás 7 farebných variácií, ktoré si môžete vychutnať každý deň v týždni.

cucoriedkove smoothie

Biele smoothie

Zmiešajte hrušky, banány, jogurt a kokosové mlieko. Vytvoríte tak hustú krémovú zmes, ktorá je lahodná a zdravá. Ak máte mlsnejší jazýček, pokojne pridajte aj trochu medu a mandlí.

Oranžové smoothie

Osviežte sa v horúcich letných dňoch týmto vynikajúcim smoothiem, ktoré v sebe spája mango, pomaranče a mrkvu. Všetky tri zložky sú bohaté na betakarotén, vďaka čomu budete mať zdravú pokožku a v lete sa pekne opálite. Navyše citrusy obsahujú látky, ktoré pomáhajú schladiť telo.

Ružové smoothie

S príchodom leta sa na našich stoloch objavuje množstvo jahôd, ktoré však rýchlo podliehajú skaze. Zmiešaním banánov, jahôd a mlieka, vytvoríte neprekonateľnú kombináciu, ktorá poteší vaše chuťové poháriky. Toto smoothie môžete uložiť aj formy na na nanuky a vytvoriť si tak studené osvieženie.

Červené smoothie

Jeden z najzdravších typov zdravých pokrmov kombinuje jablká, cviklu a mrkvu. Pre zjemnenie zemitej chuti červenej repy môžete pridať trochu medu alebo ananás. Toto smoothie obsahuje veľa antioxidantov a pomáha redukovať riziko onkologických ochorení.

Zelené smoothie

Zelená je dobrá nielen pre oči, ale v tomto prípade aj pre vaše zdravie. Detoxikujte svoje telo spojením jabĺk, špenátu, zeleru, šalátových uhoriek a limetiek. Množstvo antioxidantov v tomto nápoji vás zaručene nabudí a osvieži.

Fialové smoothie

Máte chuť na jemný čučorie