Udržiavať domácnosť čistú a upratanú je dôležité. Často však máme problém so zájdenou špinou, škvrnami v špárach medzi kachličkami a zapáchajúcou chladničkou. Sóda bikarbóna, ktorú bežne používame na varenie nám s tým môže pomôcť.

Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Poznáte to, otvoríte si konzervu rýb a nedojete ju. Po niekoľkých hodinách vám chladnička páchne ako rybí trh. Ak chcete zabrániť nežiadúcim pachom, aby kontaminovali ostatné potraviny, umiestnite do chladničky misku so sódou bikarbónou. Tá absorbuje všetky pachy a nijako nezníži kvalitu jedla.

Ďalším zapáchajúcim problémom sú prepotené tenisky po tréningu alebo práci. Nemusíte ich preto hneď vykladať na balkón, stačí do nich nasypať sódu bikarbónu. Pred obutím ju len vytraste do koša tenisky môžete ďalej nosiť.

Rodičia sa určite stretávajú s umeleckými prejavmi svojich detí. Surealistická maľba na stene spáľne spoľahlivo vyčaruje vrásky na ich čelách. Netreba si však zúfať. Trocha sódy bikarbóny s vodou a čistá hubka vyčistia stenu a nemusíte maľovať. Do budúcna ale radšej dajte deťom papier, aby sa mohli realizovať a ponechať si svoje dielo.

Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Zájdené kachličky a čierne škvrny v špárach medzi nimi kazia estetiku každej kúpeľne. Keďže vyššia vlhkosť spôsobuje tvorbu plesní, ktoré sa radi uhniezdia všade kde sa dá, treba sa ich často zbavovať. Možností je veľa avšak čistiace prostriedky sú nákladné a častokrát zanechávajú nevábny pach, ktorý sa dlho vetrá. Jednoduchým a lacným riešením je sóda bikarbóna s teplou vodou.

Okrem varenia sa dá použiť sóda bikarbóna aj ako odstraňovač mastnoty a iných nečistôt z riadu a nábytku. Je až prekvapivé ako ľahko a efektívne táto bežná súčasť domácnosti pomáha vyčistiť všemožnú špinu.