array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Domov/Články/Udržateľnosť a ekológia/Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Udržiavať domácnosť čistú a upratanú je dôležité. Často však máme problém so zájdenou špinou, škvrnami v špárach medzi kachličkami a zapáchajúcou chladničkou. Sóda bikarbóna, ktorú bežne používame na varenie nám s tým môže pomôcť.

Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Poznáte to, otvoríte si konzervu rýb a nedojete ju. Po niekoľkých hodinách vám chladnička páchne ako rybí trh. Ak chcete zabrániť nežiadúcim pachom, aby kontaminovali ostatné potraviny, umiestnite do chladničky misku so sódou bikarbónou. Tá absorbuje všetky pachy a nijako nezníži kvalitu jedla.

Ďalším zapáchajúcim problémom sú prepotené tenisky po tréningu alebo práci. Nemusíte ich preto hneď vykladať na balkón, stačí do nich nasypať sódu bikarbónu. Pred obutím ju len vytraste do koša tenisky môžete ďalej nosiť.

Rodičia sa určite stretávajú s umeleckými prejavmi svojich detí. Surealistická maľba na stene spáľne spoľahlivo vyčaruje vrásky na ich čelách. Netreba si však zúfať. Trocha sódy bikarbóny s vodou a čistá hubka vyčistia stenu a nemusíte maľovať. Do budúcna ale radšej dajte deťom papier, aby sa mohli realizovať a ponechať si svoje dielo.

Sóda bikarbóna ako pomocník pri upratovaní

Zájdené kachličky a čierne škvrny v špárach medzi nimi kazia estetiku každej kúpeľne. Keďže vyššia vlhkosť spôsobuje tvorbu plesní, ktoré sa radi uhniezdia všade kde sa dá, treba sa ich často zbavovať. Možností je veľa avšak čistiace prostriedky sú nákladné a častokrát zanechávajú nevábny pach, ktorý sa dlho vetrá. Jednoduchým a lacným riešením je sóda bikarbóna s teplou vodou.

Okrem varenia sa dá použiť sóda bikarbóna aj ako odstraňovač mastnoty a iných nečistôt z riadu a nábytku. Je až prekvapivé ako ľahko a efektívne táto bežná súčasť domácnosti pomáha vyčistiť všemožnú špinu.

2020-07-28T10:28:39+02:0031. mája 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Čokoládové brownies sú nenápadný dezert, ktorý je obľúbený pre svoju variabilitu. Môžete ho zjesť samotný, so zmrzlinou, s džemom alebo...

To pravé na leto – low carb cheesecake bez vajec a múky s ovocím. Žiadne výčitky svedomia, že sme si dopriali dezert v čase, keď sa snažíme...

Máte chuť na niečo zdravé? Avokádová pomazánka s cícerom a domáce bagetky vás nasýtia a ešte aj dodajú vitamíny.Avokádová pomazánka s...

Go to Top