Zdenka a Pavol sú manželský pár z Oravy a vždy snívali o jednej veci – o veľkej rodine. Aj napriek úskaliam sa im sen splnil a ujali sa troch detí – Kajky, Paťka a Rastíka. Prišiel však ďalší problém v podobe zatekajúcej strechy. BILLA ľuďom sa rozhodla pomôcť a na opravu strechy rodine prispieť.

Traja súrodenci nemali najlepší štart do života, ale vďaka manželom Pavlovi a Zdenke ich život vyzerá úplne inak. Milujúca rodina si pod svoje krídla vzala tri deti, z toho dvoch súrodencov, nakoľko nechceli trhať medzi nimi putá. 

Bol to zdĺhavý proces plný papierovania a čakania, ale nakoniec sa podarilo. Absolvovali prípravu na náhradné rodičovstvo a boli pripravení postaviť sa akejkoľvek výzve. 

Vzali si dokonca aj Kajku, ktorá sa narodila s vážnymi diagnózami a na svoj vek bola veľmi zanedbaná. Prvé slovo povedala až keď mala tri roky a aj napriek tomu vyhráva v recitačných súťažiach. Bratia Rastík a Paťko milujú šport a v Pavlovi vidia mužský a otcovský vzor. 

Pred príchodom detí vlastnoručne opravili dom po rodičoch, v ktorom všetci bývajú, ale to už nestačí. Treba opraviť strechu, ktorá spôsobuje množstvo problémov. Šetria si už roky, ale oprava strechy je finančne náročná záležitosť. 

Kajka si dokonca želá sestričku. Pri dvoch starších bratoch to nie je prekvapujúce. Pavol a Zdenka návrh nezamietajú. Naopak. Ak by bola príležitosť, opäť by neváhali. Aj to je o dôvod viac, prečo tejto dobrosrdečnej rodine treba pomôcť ako to len pôjde. 

Chlebodarca pomôže pri oprave strechy a samozrejmosťou bude aj potravinová pomoc. BILLA ľuďom takto pomohla už štyrom rodinám a dve zostávajú. V priebehu roku budeme informovať o tom, akým rodinám sa pomohlo a akým spôsobom. 

Čiastka vyzbieraná z predaja chleba sa rodinám nedá v podobe financií, ale použijú sa na to, čo najviac potrebujú. Nestane sa tak, že peniaze sa minú na nesprávnu vec.  

Inšpirujte sa našimi receptami

V zimných mesiacoch najlepšie padne teplá domáca polievka. Skúste niektorú z uvedených nižšie uvariť doma.