Takto pomôžete detoxikovať svoje telo

///Takto pomôžete detoxikovať svoje telo

Nie, detox nie sú zázračné čaje a smoothie, vďaka ktorým schudnete 10 kíl za týždeň, ale prirodzený proces organizmu, počas ktorého sa zbavuje škodlivín. Primárne pečeňou. Nemusí to robiť celé za vás, môžete svojmu telu pomôcť.

Poriadne sa vyspite

Detoxikáciu potrebuje aj vaša myseľ. Konkrétne mozog. Bez poriadneho spánku sa v mozgu ukladajú toxíny, ktoré bránia v jeho riadnej funkcii. Aby ste boli v psychickej pohode a znížili riziko napríklad Alzheimerovej choroby, mali by ste mať denne približne osem hodí spánku

Vypoťte sa 

V zdravom tele zdravý duch a v spotenom tele to platí dvojnásobne. Zahrňte do svojho denného programu fyzickú aktivitu. Aspoň tri hodiny týždenne. To predsa nie je až tak veľa. Za odmenu zredukujete zápaly v tele, znížite riziko niektorých ochorení a v neposlednom rade pomôžete detoxikovať svoj organizmus. Prirodzene a zdravo.

Soľte menej 

Priveľa soli môže vo vašom tele udržiavať nadbytočnú vodu. Voda, ktorá v tele už nemá využitie je jednou z ďalších vecí, ktorých sa telo snaží zbaviť. Ak budete jesť veľmi solené jedlá, veľmi mu nepomôžete. Paradoxne môže pomôcť práve voda. Iste, znie to trošku absurdne, ale je to tak.

Voda, voda, voda

Pri vode ešte zostaneme. Najlepšia je čistá, prípadne vo forme čajov. Odpadové látky, ktoré telo vytvára sa musia z tela nejako dostať a vyplaviť. Ak tipujete, že ich vyplavuje voda, máte pravdu. S tým sú spojené aj ostatné body z tohto článku. Napríklad potenie. Voda vyplavuje škodliviny práve potením, dýchaním alebo močením. Preto nezabúdajte na pitný režim! 

Povedzte nie alkoholu 

Menšie množstvo alkoholu nie je problém. Dalo by sa povedať, že naozaj málo alkoholu môže byť zdraviu prospešné. Stav sa zhoršuje so zvýšeným pitím alkoholu. Až 90% alkoholu sa spracováva v pečeni, ktorá je zodpovedná aj za proces detoxikácie v našom tele. S nesprávne fungujúcou pečeňou sa vaše telo nebude správne zbavovať škodlivých látok a váš celkový zdravotný stav sa môže rapídne zhoršiť. 

Preto by ste mali myslieť najmä na svoje zdravie a všetko brať s mierou. Alkohol, ale aj detoxikáciu.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-02-07T11:48:34+02:0021. februára 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK