Tipy na ekologické líčenie a starostlivosť o pleť

///Tipy na ekologické líčenie a starostlivosť o pleť

Životné prostredie vám nie je ukradnuté, ale keď sa pozriete na svoju zbierku kozmetiky, vidíte plno plastov a neudržateľných zdrojov. Čítajte ďalej pre najlepšie tipy na ekologické líčenie a starostlivosť o pleť.

Kozmetika a prípravky starostlivosti o pleť bývajú často zabalené v plastových obaloch. Niektoré sú dokonca stále testované na zvieratách a čoraz viac ľudí má záujem o vegánske kozmetické produkty. Ak túžite byť ekologickejší aj v oblasti krásy, určite pokračujte v čítaní.

Zjednodušte to 

Ak máte doma päť rôznych krémov na tvár, na telo, na ruky, máme pre vás možno zlú správu. Väčšina z týchto produktov má veľmi podobné zloženie a úplne by vám stačilo mať jeden krém. Určite však nadbytočné krémy nevyhadzujte, zúžitkujte ich alebo ich niekomu darujte. Do budúcna však myslite na to, že vám pravdepodobne na jednu oblasť stačí jeden produkt. 

Náhradné náplne sú cesta 

Keď sa vám prípravok minie, nemusíte obal vyhadzovať. Čoraz viac obchodov ponúka náhradné náplne, ako pri starostlivosti o pleť, tak pri líčení. Sú balené v papieri alebo inom recyklovateľnom obale, vďaka čomu predídete zbytočnému plytvaniu. 

Hľadajte recyklovateľné a znovupoužiteľné možnosti 

Ak sa nechcete spoliehať len na ekologické náhradné náplne, hľadajte produkty, ktoré už sú recyklovateľné. Prípadne ich nemusíte vôbec vyhadzovať. Na odlíčenie nepotrebujete stovky bavlnených tampónov. Stačí vám jeden. Látkový odličovací tampón je šetrný k pleti, na odlíčenie vám častokrát stačí čistá voda a môžete ho prať v práčke. 

Aj vaše štetce môžu byť šetrnejšie k prírode. Hľadajte také, ktoré majú rúčku napríklad z bambusu a majú syntetické štetiny miesto zvieracích. 

Nenakupujte líčenie, ktoré ešte nepotrebujete 

Kúpili ste si novú maskaru, ale na druhý deň je v zľave druhá maskara. Poviete si, že to nemôžete nechať len tak a kúpite si ju. Nakoniec ale máte doma plné kozmetické tašky produktov, ktoré nepotrebujete. Nabudúce skúste odolať nutkaniu kúpiť niečo len preto, že to je výhodné. Je to vhodné nielen pre prírodu, ale aj vašu peňaženku. 

Skúste prírodný make-up 

Jeho zloženie je prírodné a šetrné. Väčšinou je drahšie ako to, čo nájdete v drogériách, ale z dlhodobého hľadiska sa oplatí viac. Navyše je pravdepodobnejšie, že takáto kozmetika má k dispozícii i náhradné náplne. Vaše líčenie bude trvácnejšie a možno zistíte, že je omnoho kvalitnejšie.  

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-01-13T14:49:56+02:0019. januára 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK