array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

To najlepšie, čo na jeseň nájdete vo svojej záhradke

Domov/Články/Zdravá životospráva/To najlepšie, čo na jeseň nájdete vo svojej záhradke

Jeseň je sezóna plná farieb a rôznych chutí. Okrem farebných listov nám ponúka aj sezónne plody, ktoré vieme využiť v kuchyni a v boji s ochoreniami.

Jablká

Zima je za rohom a jablká nám krásne dozrievajú. Či už ich plánujeme uskladniť alebo zavárať, stále je to jeden z ikonických plodov na jeseň. Jablká obsahujú obrovské množstvo vitamínov, ktoré pomôžu vášmu organizmu v sychravom počasí alebo počas chrípkovej sezóny. Okrem toho, jablko bojuje proti infarktu a stresu, čo je v dnešnom uponáhľanom svete dosť časté. Stačí zjesť jedno, dve denne a sami pocítite, že vám je lepšie.

Tekvice

Či už sú to tekvicové jadierka alebo strašiaci na halloween, vieme ich využiť na rôzne pochúťky. Okrem toho, obsahujú približne 10 vitamínov a mnoho minerálov, ako napríklad draslík, vápnik, horčík, sodík, železo a zinok. Tekvica podporuje najmä trávenie, no okrem toho udržuje zdravé oči, posilňuje imunity a je prospešná v tehotenstve.

Gaštany

Okrem krásnych jesenných dekorácií môžeme jedlé gaštany pripraviť na mnoho spôsobov. Tieto plody nie sú len chutné, ale sú aj zdravé. Okrem sacharidov obsahujú aj bielkoviny a tuky, no z tých tukov sú to najmä esenciálne mastné kyseliny, ktoré naše telo určite rado privíta. Neobsahujú lepok, preto sú vhodné pre ľudí, ktorí trpia celiakiou. Dajú sa pripraviť na mnoho spôsobov, či už sú to varené gaštany do zákuskov, gaštanové pyré ako príloha
alebo nepísaný symbol jesene, pečené gaštany.

Vlašské orechy

Chutná vôňa orechového koláča vám ihneď pripomenie vaše detstvo. Či ich už máte radi pečené, v koláči, so šúľancami alebo len tak ako olovrant, stále obsahujú množstvo zdravých látok, ktoré vaše telo vrelo privíta. Orechy obsahujú množstvo vitamínov, bielkovín a aminokyselín. Zlepšujú zdravie srdca a podporujú trávenie, okrem toho, sú skvelé na udržanie zdravých vlasov.

2020-07-28T12:14:04+02:0028. októbra 2019|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Blíži sa jar a jej čerstvé vône, klíčiace rastlinky a pučiace stromy. Spestrite si nedeľný obed a pripravte si pečené kura na grécky spôsob....

Jarná cibuľka je jednou z prvých plodín, ktoré zberáme po zime zo záhradky. Sladučká a chrumkavá je určite najlepšia s maslovým chlebom....

Cibuľová polievka, alebo v origináli „Soupe à l’oignon” je klasikou francúzskej kuchyne. Francúzi nepochybne patria k najnáročnejším...

Go to Top