Trendy v recyklácii 2020

///Trendy v recyklácii 2020

Recyklovanie je už niekoľko rokov „IN“, ale čo sa zmenilo? Ako funguje recyklácia súčasnosti a je efektívna? S akými problémami sa musí vysporiadať naša Zem a aké inovácie ju chránia? Všetko sa dozviete v našom článku.

recycling eco friendly

Ako je to s progresom Slovenska v recyklácii?

Slovensko patrí medzi krajiny EÚ, ktoré produkujú najmenší komunálny odpad na obyvateľa.

Zaznamenalo takisto aj nárast svojich recyklačných štatistík. Kým v roku 2017 recyklovala 29 percent komunálneho odpadu, v roku 2019 recyklovala 36 percent, čo je značný nárast. Slovenská efektivita recyklovania každým rokom stúpa a môžeme tvrdiť, že sa snažíme byť ekologickou krajinou.

Naša krajina sa zaviazala že musí do roku 2035 zvýšiť podiel recyklácie na 65 percent a znížiť množstvo odpadu posielaného na skládky len na jednu desatinu komunálneho odpadu, píšu Hospodárske Noviny. Rok 2035 nie je blízka, ale zase ani tak veľmi vzdialená budúcnosť, a preto by sa každý z nás mal zamyslieť nad tým, či recykluje, čo recykluje, či to robí správne a či by nedokázal spraviť omnoho viac ako len zahodiť plastový kelímok do správneho koša.

recycling

Nové technológie recyklácie?

Dva z najkritickejších problémov, ktorým naša planéta v súčasnosti čelí, sú rýchlo rastúci objem produkovaného odpadu a výsledný nárast potreby zneškodňovania odpadu. Najvýhodnejším spôsobom ako zneškodňovať odpad sa ukázala nová technológia recyklácie.

Uvedieme niekoľko z jednotlivých trendov v recyklácii súčasnosti:

  1. Úsilie o jednoduchšiu recykláciu

Nová forma strojového učenia, mobilných aplikácií, inteligentných nákladných automobilov a robotiky sa bude naďalej vyvíjať, tak ako aj uľahčenie procesu rozlišovania rôznych druhov recyklovateľných materiálov.

  1. Všeobecný zákaz plastových tašiek a slamiek

V USA už tento zákaz nie je novinkou a bude sa nielen pokračovať v znižovaní množstva výroby týchto produktov až k samotnému zákazu, tých produktov, ktoré končia na našich skládkach, ale tiež eliminovať použitie miliónov barelov ropy, ktoré sa každý rok využívajú pri výrobe.

  1. Výroba prírodnejších obalov

Očakáva sa, že inovatívne balenie na báze papiera, hybridného papiera a bioplastov so zníženou uhlíkovou stopou pomôže znížiť nepriaznivý vplyv rastúceho maloobchodu na životné prostredie a označí sa za novú recyklačnú technológiu.

  1. Stabilizovanie funkčnej svetovej ekonomiky

Bude čoraz dôležitejšie, aby podniky a dodávatelia spolupracovali s recyklačnými organizáciami s cieľom zvýšiť mieru recyklácie odpadových materiálov a podporovať používanie recyklovaného tovaru.

  1. Znovu-použitie zastaraného značkového tovaru

Snahy spoločností o rebranding často vedú k likvidácii obrovského množstva zastaraných značkových predmetov. Spojenie s účinnou recyklačnou organizáciou môže pomôcť zaistiť, aby bol všetok nepoužitý značkový tovar opätovne využitý.

Recyklácia sa stáva jednou z TOP priorít každého priemyslu. Mali by sme konať spoločne, aby sme mohli čeliť výzvam odpadového hospodárstva na celom svete prostredníctvom najnovších technológií.

Zdroj: swagcycle.net

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-24T13:35:44+02:0001. mája 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK