Olympijský deň z projektu Športuj Slovensko mal svoju tohtoročnú derniéru 21. septembra na Železnej studienke v Bratislave. Aký bol?

Zábava pre celú rodinu

Sobotný deň prial mladým športovcom skvelým počasím. Leto sa už síce skončilo, rovnako ako aj prázdniny, ale to ešte neznamená, že sa skončila aj zábava.

Olympijský deň si mohli prísť zadarmo užiť celé rodiny s deťmi, zašportovať si, povzbudiť kamarátov alebo sa stretnúť so svojím športovým idolom.

Pre súťaživých športovcov bola možnosť prihlásiť sa do súťažných disciplín v jazde na bicykli, kolobežke, odrážadle alebo v behu. Štartovné bolo 5 eur a pred štartom získali štartovací balík so zaujímavými predmetmi. Pre najlepších boli pripravené medaily, ktoré dostali priamo od známych športovcov na akcii.

Bohatý program a športové aktivity

Organizátori podujatia si pre návštevníkov pripravili megaihrisko, kde si každý mohol vybrať aktivitu presne podľa seba. Na výber bol napríklad futbal, florbal, gymnastika, golf, box, biatlon, volejbal, basketbal a ďalšie.

Podujatie trvalo od ôsmej hodiny rannej, až do piatej hodiny poobede. Deti a ich rodičia si tak mohli užiť 9 hodín plných slnka, športu a súťaženia. Bez správnej motivácie by to ale nešlo. Slovenskí športovci prišli podporiť svojich najmladších, ale aj starších fanúšikov.

Stretnutie s idolmi

Sú známi na celom Slovensku, majú stovky fanúšikov a idú si pevne za svojím cieľom. Anastasiya Kuzminová, Róbert Vittek, Danka Barteková alebo Tomi “Kid” Kovács boli na akcii prítomní nie len na autogramiádu. Účastníci sa s nimi mohli odfotiť, porozprávať a inšpirovať sa ich životnými príbehmi.

Mini olympijské hry

Nie každému športovcovi sa za svoj život podarí dostať na skutočné olympijské hry. To je v poriadku. Je však dobré vedieť, ako sa správa olympijský športovec a aká atmosféra na olympijských hrách je. Výchovno-vzdelávacie predstavenie Dotkni sa hviezd naučilo deti symboliku hier, hodnoty a myšlienky olympizmu.

Veríme, že takýmto spôsobom u nás vyrastú poctiví a féroví športovci, ktorí budú s hrdosťou reprezentovať svoju rodnú krajinu.