Veľká noc bez tráviacich ťažkostí

///Veľká noc bez tráviacich ťažkostí

Poznáte to, údená šunka, šalát, rezne, koláče a opäť šunka. Vaše telo dostáva počas sviatkov skutočne zabrať a pokiaľ nechcete po každom jedle siahať po tabletkách na trávenie, dáme vám pár tipov ako to zvládnuť.

Veľká noc bez tráviacich ťažkostí

Polievka je základ

Hoci sa táto rada zdá triviálna, cez sviatky si zvyknete pospať do neskorého rána, či skôr skorého obeda. A keďže celý dom vonia jedlom, nemárnite čas raňajkami a rovno sa vrhnete na obed. Avšak vaše telo sa len teraz zobudilo a keď naňho zaútočíte vypraženým rezňom so šalátom, určite sa vám nepoďakuje. Doprajte si aspoň tanier polievky, ktorá váš metabolizmus nakopne a ušetrí vám problémy s trávením.

Veľká noc bez tráviacich ťažkostí

Pozor na mastné jedlá

Keďže sa vám celý časový harmonogram môže kvôli neskorému vstávaniu posunúť, pri večerných útokoch na chladničku sa vystríhajte mastným jedlám a radšej si dohodnite stretnutie s klobáskou až na ráno.

Nemiešajte

Pri polievačkách sa často otvorí fľaška koňaku či vína. Kombinovať ich nie je celkom dobrý nápad a to platí to aj pri jedle. Ak zjete polievku, šunku, šalát, bábovku, syrové pagáče a zalejete to pollitrom kofoly, pravdepodobne strávite nejaký čas na porcelánovom tróne. Zachovajte si trochu striedmosti a dodržujte odstup medzi jedlami aspoň 30 minút, nech má vaše telo čas spracovať predošlé pokrmy.

Pozor na intoleranciu

Vieme aké je to silné pokušenie keď máte intoleranciu na laktózu, ale stará mama upiekla fantastické tvarohové buchty. Odolajte, zjedzte radšej o plátok šunky viacej a vyhýbajte sa kuchyni. Ušetríte si tráviace ťažkosti a uľavíte aj organizmu.

Prajeme vám príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov v kruhu najbližších.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-08T10:32:56+02:0010. apríla 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK